reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model X’in yeni güncellemesi sızdı

05 Ekim 2015

Tesla’nın ilk SUV modeli olan Model X‘in tanıtılmasının ardından yalnızca 1 hafta geçti ve otomobile geleceği iddia edilen güncellemeden ilk görüntüler daha şimdiden sızdı.

Bir otomobilde olmasını bekleyeceğimiz neredeyse her özelliği bünyesinde barındıran ve hatta biyolojik silahlara karşı koruma sağlayan Model X, eğer sızıntılar doğruysa bu güncellemeyle birlikte çok daha yetenekli bir hale geliyor. 7.0 numaralı bu güncelleme otomobile otomatik şerit değiştirme ve sürücüsüz paralel park etme özelliklerini kazandırıyor. Ayrıca daha önce Model S’te görülen ve otomobilin ana yolda sürücüsüz bir şekilde seyahat etmesine olanak sağlayan özelliğin de söz konusu güncelleme ile birlikte Model X’e gelebileceği söyleniyor.

Kapıların kontrolünü tamamen sürücüye veren güncellemede tüm kapılar dokunmatik ekrandan kapatılıp açılabiliyor. Bunun yanı sıra süspansiyon seçeneklerine “çok alçak” seçeneği de ekleniyor. İddialara göre otomobil bu moda yalnızca belirli bir hızın üstünde geçiyor ve otomobili çok daha yere yakın hale getiriyor. Sızdırılan görseller ve açıklanan özellikler şu an için resmiyet kazanmış değil ancak Tesla‘dan konuyla ilgili resmi bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

YORUMLAR