reklamı kapat

POPÜLER

swind-e-classic-mini
swind-e-classic-mini
swind-e-classic-mini
swind-e-classic-mini
swind-e-classic-mini

Tesla Model X’ten daha pahalı fiyata satılan klasik elektrikli Mini

BMW Grubu, 2018 New York Otomobil Fuarı’nda klasik bir elektrikli Mini’yi görücüye çıkartmasına rağmen, detaylar yetersizdi.

Bu durumun farkında olan Swind isimli şirket klasik Mini modeline elektrik modeli ekledi ve tüm dikkati üstüne çekti. Londra’daki Klasik Otomobil Fuarı’nda tanıtılan elektrikli Mini modeli geçmişi günümüz teknolojisiyle buluşturuyor. Dünya genelinde sadece 100 adet üretileceği açıklanan klasik Mini modeli, Swind E Classic Mini adını taşıyor. Swind E Classic Mini, orijinal Mini’nin restore edilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Yanmalı motorun 24 kWh’lık pille ve 108 beygir güç üreten bir elektrikli motoruyla değiştirildiğini belirtelim. Şirketin sözcüsü Raphael Caille, ilk kez elektrikli bir klasik Mini’nin üretime girdiğini belirtiyor. Daha önce prototip modellerin olduğunu söyleyen Caille, bu modelin üretime geçen ilk model olduğunu ifade etti. Caille, klasik Mini’nin sadece İngiltere’de değil dünyada da insanların gönlünde çok özel bir yere sahip olduğunu dile getirdi.

Swind, E Classic Mini’nin tam dolu şarjla yaklaşık 200 kilometre menzil katedebileceğini söylüyor. Type 2 bağlantısıyla dört saatte şarj edilebilen otomobilde hızlı şarj desteği de mevcut. Saatte 100 kilometre hıza 9,2 saniyede ulaşabilen otomobilin saatteki maksimum hızı ise 130 kilometre.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Mini’nin satış fiyatı ne kadar?

İki kapılı ve dört kişilik oturma kapasitesine sahip olan Swind E Classic Mini’nin İngiltere satış fiyatı ise 79 bin sterlin.

İlginizi çekebilir

Sanal yan aynalarıyla fark yaratan Audi e-tron sahnede