reklamı kapat

POPÜLER

ferrari

V8 motorlu hibrit Ferrari için geri sayım başladı

Ferrari bu yıl piyasaya V8 motorlu bir hibrit süper otomobili piyasaya sunmaya hazırlanıyor. 2020 yılının başında ilk sevkiyatı gerçekleşecek otomobilin üretiminin bu yıl başlaması bekleniyor.

Automotive ‘in aktardığı habere göre merakla beklenen yeni Ferrari gelecek ay düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda lanse edilmeyecek. Daha fazla güce sahip olacağından yeni hibrit süper otomobilin 488 Pista’nın geliştirilmiş bir versiyonu olacağı belirtiliyor. Otomobilin, 812 Superfast’ten daha karlı olacağını ve teslimatların bir yıl sonra başlayacağını söylüyor. Hibrit V8 süper otomobil, şirket için bir adım öne çıkıyor, çünkü hibrit teknolojinin artık KERS destekli LaFerrari gibi sınırlı sayıda özelliğe ayrılmayacağı, ancak teknolojinin “normal yaşam döngüsü” modelinde yer alacağı anlamına geliyor. Hibrit modelin güçlü performansı kadar tasarımıyla dikkatleri üstüne çekmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Maserati’den de dikkat çekici bir otomobil geliyor

Şirketin elektrik üzerine geliştirdiği teknolojisini Maserati’nin GranTurismo modelinde de kullanması bekleniyor. Bu modelin Ferrari’nin anavatanı Modena’da üretileceğini belirtmekte yarar var. Otomobilin satış fiyatı henüz belli olmasa da daha önceki modelleri baz alırsak hibrit modelin yüksek fiyattan satışa sunulacağını söylemek mümkün. Hibrit Ferrari modeliyle ilgili yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir

50’li yılların yarış genleri geri döndü; karşınızda Ferrari Monza SP1 ve SP2