reklamı kapat

POPÜLER

The Lion King efsanesi geri dönüyor

Disney Stüdyoları animasyon tarihinin en başarılı işlerinden biri olan The Lion King‘i geri döndürmeye hazırlanıyor. Geniş bir hayran kitlesi olan hikayenin tekrar beyaz perdeye uyarlanacağı açıklandı.

Disney son zamanlarda Maleficent, Cinderella ve The Jungle Book gibi hikayeleri tekrar sinemaya aktardı. Bu yapımların izleyicilerden büyük ilgi görmesiyle yeni uyarlama projeleri duyurulmaya devam ediyor. Stüdyo şimdi de bir efsane kabul edilen The Lion King‘i tekrar çekecek. Bu heyecan uyandıran yapımın yönetmenliğini Jon Favreau üstlenecek.

Favreau şimdiye kadar Iron Man, Iron Man 2 ve yakın zamanda vizyona giren The Jungle Book‘un yönetmenliğini üstlendi. 1994 yılında vizyona giren The Lion King, Simba isminde genç bir aslanın hikayesini konu ediyor. Babası Mufasa, amcası Scar tarafından öldürülünce inzivaya çekiliyor. Yıllar sonra hakkı olan tahtı almak üzere geri dönüyordu. Bu film dünya genelinde 968.8 milyon dolar kazandırarak döneminin en çok izlenen animasyon yapımı olmuştu. The Lion King’e özel bestelenen Can You Feel the Love Tonight, Oscar Ödülleri‘nde en iyi orijinal şarkı ödülüne layık görüldü. Bu eserin de yer aldığı Soundtrack albümü 14 milyondan fazla sattı.

Böyle büyük başarılara imza atan The Lion King şimdi animasyonda yer alan şarkılarıyla birlikte dönecek. Hikayenin yeni versiyonu son teknoloji yöntemlerle çekilecek. Şimdilik bu yeni projenin ne zaman vizyona gireceği belli değil.