reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead 8. sezon özetiyle heyecanı körüklüyor

06 Eylül 2017

Heyecan dolu sezon finalinin ardından yeni bölümlerini merakla beklediğimiz The Walking Dead sonunda sekizin sezon özetiyle karşımıza çıkıyor. AMC tarafından paylaşılan bilgiler yaklaşan savaşı özetliyor ve heyecanı körüklemeyi başarıyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sezona damgasını vuran hikayeye yeni katılan Negan karakteri olmuştu. Acımasız bir kötü olan Negan birçok karaktere veda etmemize neden oldu. Yaşanan her şeyin ardından büyük savaş kaçınılmaz bir hal aldı. Bu durum sekizinci sezon için paylaşılan özette de net bir şekilde anlaşılıyor. Bizleri bekleyen olaylar şu şekilde özetleniyor:

“Geçtiğimiz sezon Rick Grimes ve hayatta kalanlar şimdiye kadarki en büyük tehlikeyle karşılaştı. Alexandria’nın konforuna alışıp tedbiri elden bıraktılar. Fakat yaşananlar yaşadıkları dünyanın ne kadar vahşi olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Negan’ın gücü ve kuralları karşısında güçsüz hisseden Rick, gruba itaat etmelerini söyledi. Negan’ın mantık dinlemez biri olduğunu fark etmesinin ardından Saviors’tan etkilenen herkesi bir araya getirmeye başladı. Hilltop ve Kingdom’ın desteğiyle artık Saviors’a karşı savaşacak yeterli güce kavuştu. 

Bu sezonda Rick, Negan ve onun kuvvetlerine karşı savaşı getiriyor. Saviors daha güçlü, daha iyi silahlara sahip ve daha acımasız. Rick ve bir araya getirdikleri ise daha parlak bir gelecek için mücadele veriyor. Artık iki tarafı da belli aksiyon dolu bir savaş başlıyor.

Şimdiye kadar Rick ve arkadaşlarının en büyük amacı hayatta kalabilmek olmuştu fakat bu artık yeterli değil. Artık özgürlükleri için savaşmaları gerekiyor. Böylece gerçekten yaşamaları, bir şeyler inşa etmeleri mümkün olacak. Her savaşta olduğu gibi bunda da kayıplar olacak. Rick’in Alexandria güçlerine, Maggie’nin Hilltop ekibine ve Kral Ezekiel’in Kingdom’a liderlik etmesiyle Negan’ın hükmü son bulabilir.”

Birçok karaktere elveda dememize neden olacak gibi görünen sekizinci sezon 22 Ekim‘den itibaren ekrana gelecek.