reklamı kapat

POPÜLER

Thomas Edison ve Nikola Tesla beyaz perdeye geliyor

Thomas Edison-George Westinghouse mücadelesini konu edecek olan The Current War filminin oyuncu kadrosu şekilleniyor. Son olarak bu ilginç yapıma Nikola Tesla‘yı canlandıracak olan Nicholas Hoult‘un dahil olması bekleniyor.

Yapımcılığını The Weinstein Co.‘nun üstlendiği The Current War daha şimdiden konusu ve oyuncu kadrosuyla ilgi çekmeyi başarıyor. Me and Earl and the Dying Girl ile tanınan Alfonso Gomez-Rejon projenin yönetmenliğini üstlenmeye hazırlanıyor. Açıklanan ilk oyuncular arasında Benedict Cumberbatch ve Michael Shannon yer alıyor. Cumberbatch burada Thomas Edison rolüyle izleyici karşısına çıkacak. Shannon da George Westinghosee‘a hayat verecek. Edison’ın en büyük rakibi Nicola Tesla rolü için ise X-Men serisiyle ünlenen Nicholas Hoult ile görüşülüyor .

Tesla‘nın yan karakter olarak dahil olacağı yapım meşhur Thomas Edison-George Westinghouse mücadelesini beyaz perdeye taşıyacak. 1880lerde yaşanan ve Akım Savaşları olarak bilinen dönemde sürekli akım (DC) ve alternatif akımdan (AC) hangisinin daha güvenli olduğu konusunda ciddi bir çekişme yaşanmıştı. Bu dönemi beyaz perdeye taşıyacak olan The Current War‘un ne zaman vizyona gireceği henüz belli değil.

İLGİLİ HABERLER