reklamı kapat

POPÜLER

Current War’un ilk fragmanı Edison – Tesla tartışmalarını “elektriklendiriyor” [Video]

Edison – Tesla tartışmalarını alevlendirmeye hazır mısınız? Thomas Edison’ın baş rolde, Tesla’nınsa yan rolde olduğu The Current War filminin ilk fragmanı geldi.

Thomas Edison ve Nikola Tesla arasındaki rekabet zaman içinde taraftarlar da edinerek tartışmalar yaratmaya devam etti. Edison cephesi de pek sevilmeyen taraf olarak tartışmaların merkezindeydi. Ancak Current War filmi elektrik devrimi kapıya dayanmışken Edison ve Tesla kavgasından ziyade Edison’ın yaşadığı zorluklara odaklanıyor. Tesla gerçek hayatta olduğu gibi Hollywood yapımında da ikinci plana itilmiş gibi görünüyor. Thomas Edison ve iş adamı George Westinghouse’un arasındaki sürtüşmeyi merkezine alan filmde sanıyoruz ki Nikola Tesla da kendini şöyle bir gösterecek. En azından fragmandan edindiğimiz his bu yönde.

Havadaki kıvılcımları ise şimdiden görür gibiyiz. Doğru Akım (DC) ve Alternatif Akım (AC)’ın taraflarını beyaz perdeye taşıyan filmde Thomas Edison rolünü Benedict Cumberbatch üstleniyor. Geçmişte de tarihte iz bırakan isimleri canlandırmış olan Cumberbatch’in Edison rolüne bürünmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. George Westinghouse’u Michael Shannon canlandırırken Nikola Tesla rolünde ise Nicholas Hoult’u göreceğiz. Tesla – Edison ilişkisine filmde ne kadar değinileceği ise meçhul.

The Current War 24 Ekim‘de vizyondaki yerini alacak.