reklamı kapat

POPÜLER

Thor Ant-Man

Thor filminde Marvel’ın vazgeçtiği Ant-Man göndermesi

2015 senesinde Marvel dünyasına dahil olan Ant-Man karakterine dair ilk göndermenin aslında uzun yıllar önce Thor filminde yapılacağı ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Marvel Sinematik Evreni çok ufak başladı fakat giderek büyüdü. Çizgi romanlardaki pek çok karakteri beyaz perdeye taşıdı. Stüdyonun beyaz perdeye uyarlamak istediği karakterlerden biri de Ant-Man’di. Hatta eski haberlere bakılırsa stüdyonun Ant-Man’i uyarlama isteği 2006’ya kadar dayanıyor. Fakat o dönemde bu girişimi gerçekleştirmek mümkün olmamıştı. Takvimler 2011’i gösterdiğinde ise Marvel artık bu karakter için somut adım atma zamanının geldiğine inanmaya başlamıştı. Bu yüzden Hank Pym‘in ismini ilk Thor filminde anmaya hazırlanıyorlardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk Thor filminde Jane Foster kendi araştırmasını yaparken SHIED ekipmanlarına el koyuyordu. Ardından Doktor Selvig ona bir meslektaşını arayıp yardım isteyebileceğini söylüyordu. Normalde bu sahnede onun yardım isteyebileceği meslektaşı Hank Pym olacaktı. Böylece daha 2011 senesinde onun MCU’daki varlığına dair bir gönderme yapılacaktı. Fakat Marvel stüdyoları son anda bu kararından vazgeçti. Bu sahneden Hank Pym’in adı çıkartıldı. Onun MCU’ya dahil edilmesi ise 2015 senesindeki Ant-Man filmiyle mümkün oldu.

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers End game tanıtımı