reklamı kapat

POPÜLER

Threads LOG Tasarım

Threads için Avrupa merkezli çıkış çok yakında olabilir

Meta’nın çok ses getiren Instagram temelli Twitter rakibi platformu Threads için Avrupa merkezli çıkış çok yakında olabilir.

Instagram’ın Twitter rakibi uygulaması Threads biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda iOS ve Android için resmi olarak çıkışını yaptı. Halen çok fazla öne çıkmayan ancak geliştirme çalışmaları aktif olarak süren uygulama, eğer daha önce duymadıysanız Avrupa’daki birçok ülkeye, Digital Markets Act (DMA) kapsamında geçilen yeni dönemden dolayı çıkarılmadı. Bunun etrafından dönmek isteyen kişiler, uygulamaya bir süre VPN kullanarak yani kendilerini başka bir ülkede göstererek erişim sağlıyordu. Daha sonra o duruma yasak getirilmiş, Avrupa’daki kişilerin servise VPN üzerinden erişmesi engellenmişti. Bu konuda Instagram’dan gelen açıklama tam olarak şöyle olmuştu: “Threads şu anda çoğu Avrupa ülkesinde kullanılamıyor ve bu bugün bu ülkelerdeki insanların Threads’e erişmesini önlemek için daha fazla önlem aldık. Avrupa, Meta için çok önemli bir pazar olmaya devam ediyor ve Threads’i gelecekte daha fazla ülkeye getirebilmeyi umuyoruz.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugün gelen bilgilere göreyse firma Avrupa kapılarını aralamaya hazırlanıyor, eğer bir değişiklik olmazsa Threads’in önümüzdeki ay bitmeden Avrupa Birliği ülkelerine de açılacağı söyleniyor. Bu adım kapsamında Avrupa Birliği politikalarına uyum sağlanacağı ve kullanıcıların bir profil oluşturmasına gerek kalmadan platforma erişim sağlayabileceği de verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Instagram, Threads için kendisi şunları aktarıyor: “Threads, bugün ilgilendiğiniz konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışmak için toplulukların bir araya geldiği yerdir. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğerlerini takip edip onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, fikirlerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendinize ait sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.”

Instagram ve Threads detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers

İLGİLİ HABERLER