reklamı kapat

POPÜLER

TikTok

TikTok için Apple Memoji benzeri avatarlar getirildi

Özellikle gençler arasında çok popüler oranda kullanılan platformlardan TikTok, bazılarını sevindirecek bir özellik tanıttı.

TikTok, yapılan güncelleme ile Snapchat Bitmoji ya da Apple’ın Memoji’sine rakip hareketli avatarları getirdi. Bu sayede kişiler kendilerini istedikleri gibi özelleştirebildikleri dijital karakterlere dönüştürebiliyor ve içerikleri bu şekilde çekebiliyor. Özellikle gençlerin hoşuna gidecek ve bugün itibarıyla yavaş yavaş her pazarda kullanılabilecek özellik, Meta’nın Avatars’larına da rakip oluyor. Aksesuar, saç, sakal, makyaj vb. gibi birçok konuda geniş kişiselleştirme seçenekleri taşıyan TikTok’un kendi avatar altyapısı, firmanın başka efektleriyle birleştirilebiliyor ve spesifik olarak yerleşik kamera üzerinden erişim sağlanarak denenebiliyor. Kişilerin yüz hareketlerini algılayabilen avatarları geliştirmek adına çalışmaların süreceği aktarılıyor. Bu avatarlar ile yüzünü göstermek istemeyen birçok kişinin TikTok içerikleri üretmeye başlaması bekleniyor.

Popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam eden yeni neslin ana sosyal medya kanalı TikTok bunda önce canlı yayıncılara abone olunabilmesi için geliştirilen imkân ile ses getirmişti. “Live Subscription” adı altında duyurulan özellik, Twitch benzeri bir yapıda işleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aylık en az 5 dolar, en çok 25 dolar olacak paketler ile abonelere özel sohbet kısmı, farklı emote’lar ve rozetler sunulacak. İçerik üreticilerin platform içerisinde gelir elde etmesi için önemli bir adım olarak görülen yeni altyapı, ileride diğer ülkelere ve içerik üreticilere de açılacak. Bu abonelik sistemi ile “tahmin edilebilir aylık gelir” sunacaklarını aktaran firma, rakiplerini etkilemesi yanında onların öne çıkan yanlarını almayı da eksik etmiyor.

TikTok hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın