reklamı kapat

POPÜLER

TikTok

TikTok için Twitch benzeri abonelik sistemi geliyor

Özellikle gençler arasında çok popüler oranda kullanılan platformlar arasında yer alan TikTok, gelir kalemlerini artırıyor.

Popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam eden yeni neslin ana sosyal medya kanalı TikTok, 26 Mayıs itibarıyla kişilerin belirli canlı yayıncılara abone olunabilmesine imkân tanıyacak. “Live Subscription” adı altında duyurulan özellik, Twitch benzeri bir yapıda işleyecek. Aylık en az 5 dolar, en çok 25 dolar olacak paketler ile abonelere özel sohbet kısmı, farklı emote’lar ve rozetler sunulacak. İçerik üreticilerin platform içerisinde gelir elde etmesi için önemli bir adım olarak görülen yeni altyapı, ileride diğer ülkelere ve içerik üreticilere de açılacak. Bu abonelik sistemi ile “tahmin edilebilir aylık gelir” sunacaklarını aktaran firma, rakiplerini etkilemesi yanında onların öne çıkan yanlarını almayı da eksik etmiyor.

TikTok en son çatı şirket ByteDance ile beraber müzik odaklı bir adım atması ve SoundOn platformunu duyurması ile ses getirmişti. Buradan ulaşabileceğiniz SoundOn, müzisyenlerin kendi ürettikleri şarkıları, tüm ana geliri ellerinde tutarak dağıtıma sokabilecekleri bir merkez konumunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Biliyorsunuz TikTok’un merkezinde müzik yer alıyor. Bu açıdan SoundOn ile müzisyenlerin TikTok’a müzik yüklemesi de çok kolay hale geliyor. Açıklamaya göre SoundOn üzerinden dağıtılan müzikler Apple Music, Spotify ve Pandora içerisine konulduğu zaman da bir kesinti olmayacak. Ancak bu ilk yıl için geçerli olacak, ikinci yılda firma müzisyenlerin gelirlerinden yüzde 10’luk bir kesinti yapacak.

TikTok hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın