reklamı kapat

POPÜLER

TikTok Photos LOG Tasarım

TikTok Photos isimli ayrı bir fotoğraf odaklı uygulama yolda gibi görünüyor

 - Güncelleme: 12 Mart 2024 09:27

Son yılların en popüler ve aynı zamanda en tartışmalı platformu TikTok, bu sefer fotoğraf odaklı uygulama TikTok Photos ile gündemde.

Kodlarda bulunduğu kadarıyla firma şu an TikTok Photos isimli ayrı bir uygulama üzerinde çalışmalar yapıyor ve bu uygulamanın direkt olarak fotoğraf paylaşımına odaklandığı düşünülüyor. TikTok’ta hali hazırda fotoğraf paylaşılabiliyor ancak logosunu yukarıda görebileceğiniz “Photos” uygulaması ile sadece fotoğrafa odaklanan yani videoyu bir kenara koyan eski Instagram’ın bir benzeri hazırlanıyor gibi görünüyor. Henüz çok fazla detayın olmadığı uygulama, birçok kişinin hoşuna gidebilir çünkü TikTok’un popülerliği ile fotoğraf tarafında yeni bir küresel merkez halini alabilir. TikTok bu aralar çok sayıda önemli konuyla gündeme geliyor. Eğer kaçırdıysanız Beyaz Saray kısa süre önce TikTok platformunu yasaklayacak bir yasa tasarısına destek verdi. Geçtiğimiz günlerde ise ABD başkanı Joe Biden bir açıklama yaptı ve kongreden geçmesi halinde TikTok’un satışını (Sadece ABD operasyonu) veya yasaklanmasını sağlayacak yasa tasarısını imzalayacağını söyledi. İlginç olarak seçim çalışmaları kapsamında TikTok’u aktif olarak kullandığı söylenen Biden, platformun Çin ile olan bağlantılarını endişe verici olarak görüyor ancak gençlere ulaşmak adına platformu kullanmaktan da çekinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuyu dün gündeme getiren ise artık Microsoft çatısı altında yer alan Activision Blizzard’ın eski CEO’su Bobby Kotick olmuştu. İddialara göre Kotick, OpenAI CEO Sam Altman ve bazı başka önemli isimler ile bir araya gelerek TikTok’un satılma ihtimali bulunan ABD operasyonunu satın almak istiyor. Çok sevilen birisi olmayan Kotick, bu konuda şimdilik bir açıklama yapmıyor.

Yasak konusunda ciddi şekilde endişe duymaya başlayan TikTok, bu yüzden geçtiğimiz haftalarda ilginç bir adım da atmıştı. Kullanıcıların telefonlarına, “TikTok’un kapatılmasını durdurun.” başlıklı bir bildirim atan firma, bu bildirim ile kişilerden platformun kapanmasını engellemeleri için yardım istemişti. Kişilere attığı bildirime tam olarak, “Kongre TikTok’u tamamen yasaklamayı planlıyor. 170 milyon Amerikalının ifade özgürlüğü elinden alınmadan önce sesinizi yükseltin.

Bu yasak milyonlarca işletmeye zarar verecek, ülke çapında sayısız içerik üreticinin geçim kaynaklarını yok edecek ve sanatçıları büyük bir takipçi kitlesinden mahrum bırakacak. Kongre’ye TikTok’un sizin için ne anlama geldiğini bildirin ve HAYIR oyu vermelerini söyleyin.yazan ve direkt arama bağlantısı paylaşan firma, ABD’de şimdiye kadar birçok farklı yasak ile karşı karşıya kaldı ancak bu sefer genel bir engelleme adımının önüne geçmeye çalışıyor.

TikTok Photos yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu