reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Togg

Togg ve blockchain platformu Ava Labs iş birliği yaptı

CES 2022 fuarında bir gövde gösterisi yapan Togg, bugün başka bir haber ile gündemde. Şirket blockchain platformu Ava Labs ile iş birliği yaptı.

Advertisement

Bu konu hakkında Togg Twitter hesabından şu resmî açıklama yapıldı: “Dünyanın önde gelen blockchain platformu Ava Labs ile bir ilke imza atıyoruz. Bu iş birliğiyle geliştireceğimiz blockchain altyapısı sayesinde kullanıcılar, Togg ekosistemindeki her türlü ürün ve hizmete güvenli bir şekilde erişebilecek.

Blockchain yani blok zinciri altyapısı, bilmeyenler için merkeziyetçi bir yapıyı benimsemiyor ve verilerin zincirin tüm parçaları arasında dağıtılmasını odak noktaya alıyor. Verinin tek bir merkezde toplanmıyor olması, birçok kalemde güvenliği artırıyor.

CES 2022 kapsamında konuşan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, klasik bir otomobil şirketi olmadıklarını belirterek, “Kendimizi bir teknoloji şirket olarak tanımlıyoruz. O nedenle teknolojideki en son yeniliklerin ve ilklerin buluşma noktası olan CES’teyiz” dedi.

Otomotiv endüstrisinin büyük bir hızla mobilite ekosistemine dönüştüğünü belirten Togg CEO’su Karakaş, “Değişen kullanıcı beklentileri doğrultusunda telefonda yaşanan dönüşüm, bugün otomotivde yaşanıyor. Yakın gelecekte büyük olan değil daha çevik, yaratıcı, iş birliğine açık, kullanıcı odaklı organizasyonlar başarılı olacak. Bu alandaki yarış da henüz başlıyor ve bu yarışın içinde biz de varız. Üstelik avantajlıyız çünkü biz bu dünyanın içine doğduk” diye konuştu.

Togg’u tamamen kullanıcı odaklı bir yaklaşımla oluşturduklarını vurgulayan Gürcan Karakaş, ek olarak şunları da söyledi: “Akıllı cihazımızı kullanıcı odaklı (user-centric), akıllı (smart), empatik (emphatic), bağlantılı (connected), otonom (autonomous), paylaşımlı (shared) ve elektrikli (electric) olarak tanımladık ve her türlü tasarımı, ürün geliştirmeyi de bu şekilde oluşturduk.

Bu özelliklerimizi temsil eden Use-Case Mobility® kavramını tüm dünyaya anlatıp, tescil ettirdik. 350’den fazla use-case (kullanıcı senaryosu) çalışarak 40’ın üzerinde yenilikçi konsept belirledik. 2000’den fazla kişinin katıldığı kantitatif araştırma, 30’un üzerinde focus grup ile birebir görüşme yaptık. Önceliklendirdiğimiz konseptlere bağlı olarak bir ‘Kullanıcı Yolculuğu Haritası’ çıkardık.

Togg imzalı ilk otomobil modeli bir aksilik olmazsa 2023 yılında yollarda olacak. Bu araç SUV formunda olacak, daha sonra 2024 gibi sedan gelecek.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle