reklamı kapat

POPÜLER

Karanlık Evren

Tom Cruise’un Mumya faciasına rağmen Karanlık Evren hayalleri devam ediyor

Universal stüdyolarının Avengers’a özendiği, tıpkı Marvel Sinematik Evreni gibi bir dünya yaratmak istediği geçtiğimiz sene ortaya çıkmıştı. Canavarları bir araya getirecek olan bu dünya Karanlık Evren olarak adlandırılmıştı. Tom Cruise‘un başrolünde yer aldığı Mumya ile başlangıç yapılmıştı. Fakat filmin gişede battı. Buna rağmen Universal’ın Karanlık Evren hayalleri sürüyor gibi görünüyor.

Hatırlamayanlar için kısaca bahsetmek gerekirse, Universal stüdyoları Marvel Sinematik Evreni’ne özendi diyebiliriz. Elindeki canavar hikayelerini aynı dünyada bir araya getirmek ve devasa bir evren yaratmak istedi. Bu dünyayı da The Dark Universe yani Karanlık Evren olarak adlandırmayı tercih ettiler. Planlar The Mummy, Bride of Frankenstein, Van Helsing, The Wolf Man, Creature from Black Lagoon ve The Invisible Man’e birer film çekmekti. Ardından tüm bu kahramanlar tek bir hikayede buluşacak ve bir anlamda Avengers gibi bir hikaye çekilecekti.

Bu koca dünya Tom Cruise‘un rol aldığı Mumya ile başlatıldı. Fakat film gişede resmen çakıldı. Bu gelişmenin ardından herkes Karanlık Dünya hayallerinin suya düştüğünü sanıyordu. Fakat Robert Vargas isimli sanatçının yaptığı paylaşım işlerin hiç de tahmin ettiğimiz gibi olmadığını ortaya koydu. Los Angeles’ta yaşayan bu sanatçı Universal stüdyolarından isimlerle bir araya geldiğini ve Karanlık Evren çalışmalarının tam gaz devam ettiğini ifade etti. Tahmin onun gelecekte seyredeceğimiz canavarların tasarımı üzerinde çalışacağı yönünde. Sırada hangi filmin olduğunu, bu evrenin yola nasıl devam edeceğini ise henüz bilmiyoruz.

İlginizi çekebilir

Mumya fragmanı