reklamı kapat

POPÜLER

Tom Cruise (Nick Morton)

Sofia Boutella (Ahmanet)

Russell Crowe (Dr. Henry Jekyll)

Görünmez Adam (Johnny Depp)

Javier Bardem (Frankenstein)

Canavarlar dünyasının Avengers’ı yıldız isimlerle şekilleniyor [Video]

Bir süredir fragmanlarını ilgiyle takip ettiğimiz Tom Cruise’lu Mumya filminin yeni bir evrenin kapılarını aralayacağını biliyorduk. Sonunda bu canavarlar evreninin ismi belli oldu. Beraberinde gelecek projelere dair detaylar da gün yüzüne çıktı.

Kısaca özetlemek gerekirse Universal Pictures gelecekte birçok canavar hikayesini beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor. Üstelik tüm bu projeler geniş bir evreni paylaşacak. Yani tüm canavarlar temelde aynı dünyada yaşıyor olacak. Ardından tüm bu kahramanlar ve elbette canavarlar Avengers misali ortak bir yapımda buluşacak.

Gelelim yeni açıklanan gelişmelere… Bir süredir Universal Monsters adıyla anılan bu evrenin asıl ismi The Dark Universe olacak. Türkçesi Karanlık Evren olan bu dünyada Mumya’nın yanı sıra Bride of Frankenstein (Frankenstein’ın Gelini), Van Helsing, The Wolf Man, Creature from Black Lagoon ve The Invisible Man yer alacak.

Bu doğrultuda ikonik karakterlere hayat verecek oyuncular da netleşiyor. Mumya’da Nick Morton rolünü Tom Cruise üstlenecek. Mumya’ya ismini veren Ahmanet’i Sofia Boutella canlandırıyor. Filmde ayrıca Dr. Henry Jekyll rolünde Russell Crowe yer alıyor. Bu isimlerin yanı sıra Görünmez Adam’a Johnny Depp hayat verecek. Frankenstein karakterini ise Javier Bardem devralacak.

Karanlık Evren’in ilk filmi olan Mumya, 9 Haziran‘da vizyona girecek. Onu 14 Şubat 2019’da gösterime girmesi beklenen Bride of Frankenstein (Frankenstein’ın Gelini) takip edecek.

VİDEO