reklamı kapat

POPÜLER

Fiat 126p Tom Hanks

Tom Hanks için özel üretilen Fiat 126p, rekor fiyata satıldı [Video]

 - Güncelleme: 10 Mart 2022 14:05

2017 yılında tanıtımı gerçekleştirilen Fiat 126p projesi, Tom Hanks imzası taşıyan özel detaylarıyla geliri hayır kurumuna bağışlanmak üzere satıldı.

Beyaz perdenin sevilen oyuncularından olan Tom Hanks, sosyal medyada gerçekleştirdiği keyifli paylaşımlarıyla da yüzümüzü güldürüyor. Sık sık “yeni bir otomobil aldım” diyerek klasik ve hurda otomobillerle ilgili gönderiler paylaşan Amerikalı aktör için 2017 yılında dikkat çeken bir proje hayata geçirilmişti. Monika Jaskólska isimli Polonyalı bir takipçisi tarafından tüm geliri hayır kurumlarına bağışlanmak amacıyla geliştirilen model, aradan geçen 5 yılın ardından açık artırmayla satıldı. 83.500 dolar gibi rekor bir fiyatla alıcı bulan özel üretim Fiat 126p, bu rakamla da kendi içerisinde bir rekoru beraberinde getiriyor.

Özel üretim Fiat 126p’de Tom Hanks için özel detaylar bulunuyor

BB OldTimer Garage ve Carlex Design ekipleri tarafından restore edilerek hayata döndürülen 1974 model bu 126p için türünün tek örneği desek çok da yanlış olmaz. İçinde ve dışında Tom Hanks’e özel olduğu vurgulanan detaylarıyla dikkat çeken modelin kokpitinde, Hank’e “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü getiren Forrest Gump filminden bir replik de yer alıyor. Üzerinde “ Forrest’ın annesi kesinlikle haklıyd; Hayat bir kutu çikolata gibidir. İçinden ne çıkacağını asla bilemezsin” repliğinin bulunduğu plakasını konsolunda taşıyan 126p’nin döşemelerinin de Carlex Design tarafından yenilendiğini biliyoruz. 594cc’lik çift silindirli motorun konumlandırıldığı araç 23 PS güç ve 39 Nm tork değerlerine sahip.

İLGİLİ HABERLER