reklamı kapat

POPÜLER

Hollywood yıldızından daktiloyla teknolojiyi buluşturan uygulama [Video]

Eskiden bir hayli popüler olan fakat yıllar içerisinde teknolojinin gelişmesiyle unutulmaya yüz tutan daktiloları gelecek nesillere aktarmak isteyen Tom Hanks, iPad için geliştirdiği uygulamayla efsane yazı cihazını günümüz teknolojisiyle buluşturuyor.

Artık ancak arzuhalci ya da antikacılarda karşımıza çıkan daktilonun en büyük hayranı ve kullanıcılarından olduğu bilinen iki oscar ödüllü sinema oyuncusu Tom Hanks, Hanx Writer ismini verdiği uygulamasıyla App Store’daki yerini aldı. iPad cihazları büyük ölçüde daktiloya çeviren programda nostaljik makinenin çıkardığı meşhur ses birebir taklit edilirken, yazma işlemi sırasında kağıdın sağa ve sola hareketi de unutulmamış. Gerçek daktilonun en büyük eksikliği “Sil” tuşunu da yazılıma entegre eden Hanks, daksilleme işlemine de ufak bir göndermede bulunuyor. Uygulama içi satın alma mantığına dayanan Hanx Writer’da bazı ek fonksiyon ve temalara ekstra ücret karşılığında sahip olabiliyorsunuz.

Daktilo deneyimini tablet üzerinde yaşatmayı başaran Hanks, birçok yazarın hala daktilo ile çalıştığına vurgu yaparak yazılımın odaklanmak ve ilham almak için gerekli temel özellikleri barındırdığını, fakat gerçek bir daktilonun yerini asla tutmayacağını sözlerine ekliyor.

Hanx Writer

FİYAT
Ücretsiz

BOYUT
iOS: 22.3 MB

YÜKLEMEK İÇİN
iOS https://itunes.apple.com/tr/app/hanx-writer/id868326899?mt=8

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

screen480x480 (1)

screen480x480 (2)

screen480x480 (3)

VİDEO

İLGİLİ HABERLER