reklamı kapat

POPÜLER

Vanity Fair

Hafta sonu eğlencesi: Vanity Fair dergisinin kapağından güldüren “Photoshop” hataları

Firmaların artık şunu kesinlikle anlaması gerekiyor; internetin gözünden hiçbir şey kaçmıyor. Bu yüzden de özellikle fotoğraflar üzerinde yapılan Photoshop işlemlerinde çok ama çok dikkatli olmak gerekiyor. Vanity Fair dergisinin son kapağı işte bu noktada karşımıza çıkan gerçekten güldüren hatalarıyla gündemden düşmüyor.

Oprah Winfrey, Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Tom Hanks, Michael B Jordan, Zendaya, Jessica Chastain, Claire Foy, Michael Shannon, Harrison Ford, Gal Gadot, Vanity Fair, Graydon Carter ve Robert De Niro. Vanity Fair dergisinin geleneksel Hollywood sayısı için cinsel tacize karşı aynı karede poz veren ünlüler. Buraya kadar her şey normal. Sorun efsane fotoğrafçı Annie Leibovitz tarafından çekilen fotoğrafın düzenlenme aşamasında oluşmuş görünüyor.

Fotoğrafa yakından bakan herkesin gördüğü üzere çekimde çok ilginç hatalar bulunuyor. Örneğin Oprah Winfrey ile yan yana duran Reese Witherspoon’un tam üç tane bacağı bulunuyor. Nasıl olduysa düzenleme aşamasında ortaya çıkan üçüncü bacak, oldukça güldürüyor. Ayrıca Reese Witherspoon’a üç bacak veren Photoshop düzenlemesini yapan kişiler, Zendaya’dan bir bacak almış görünüyor. Fotoğrafta onun da sadece bir ayağı bulunuyor. Olayın en şaşırtan yanı ise çekilen başka bir fotoğrafın karşımıza çıkıyor. O fotoğraf içerisinde sadece Oprah Winfrey, Reese Witherspoon ve Tom Hanks yer alıyor. Fotoğrafta Oprah Winfrey’i tam üç tane eli bulunuyor. Bunun nasıl unutulduğu gerçekten şaşkınlık veriyor.

Vanity Fair
Vanity Fair
Vanity Fair
Vanity Fair
Vanity Fair
Vanity Fair

Vanity Fair alay konusu oldu

Haklı olarak özellikle Twitter’da çok büyük eğlence konusu haline getirilen derginin bu hatası kolay kolay unutulmayacak gibi görünüyor.