reklamı kapat

POPÜLER

Toshiba Symbio Alexa

Toshiba’dan akıllı hoparlör ile güvenlik kamerasını birleştiren ürün: Symbio

2017’de en çok konuştuğumuz ürünlerin başında akıllı hoparlör modelleri yer aldı. CES 2018 duyurularına başlayan Toshiba ise yeni ürünü Symbio ile bu popüler akıllı hoparlör altyapısını güvenlik kamerası ile birleştirdi.

Tasarımsal olarak bu alanın öncü modeli Amazon Echo‘ya benzeye Toshiba Symbio, genel olarak oldukça şık görünüyor. Temelini Amazon’un gelişmiş dijital asistanı Alexa oluşturan ürün, bu sayede sesli olarak iletişim kurabiliyor. Birçok akıllı ev ürünüyle bağlantı kurabilen cihaz, istenirse iOS ile Android sürümü bulunan Toshiba Smart Home uygulamasıyla da yönetilebiliyor. İlginç olarak üst kısmında yer alan geniş açı kamerasıyla güvenlik kamerası görevini de üstlenen ürün, Full HD kayıt yapabiliyor. Bu özellik evin içerisinde durması için tasarlanmış bir cihaz için çok iyi görünüyor. Tahmin edebileceğiniz üzere kişiler kayıt altına alınan kamera görüntülerine anlık olarak akıllı telefonlarından ulaşabiliyor.

Toshiba Symbio Alexa

Toshiba Symbio çok yönlü bir cihaz

Temelinde bir hoparlör olduğu için Alexa‘ya söylediğiniz her şeyi çalabilen cihaz, şirket tarafından söylendiği kadarıyla yüksek ses kalitesi sunuyor. Fiyat dahil tüm detaylarının CES 2018‘de açıklanması beklenen hoparlör, alanın en yeni oyuncusu olarak öne çıkıyor. Bu noktada en çok beklenen cihaz Apple Homepod‘un ise önümüzdeki üç ay içerisinde raflardaki yerini alması bekleniyor. Bu tarz ürünlere nasıl bakıyorsunuz?