reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Highlander

Toyota Highlander Avrupa’ya geliyor; işte bilmeniz gerekenler

Ailenin en üst noktasında yer alan Toyota Highlander, önümüzdeki yıldan itibaren kademeli olarak Avrupa pazarında kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bölge fark etmeksizin her pazarda yükselişte olan SUV pazarı zenginleşmeye devam ediyor. Bugün elektrik sınıfın da ilk modellerin SUV olarak tercih edilmesi de zaten var olan bu sürecin somut örnekleri arasında. Toyota da kısa süre önce yaptığı açıklamada en büyük hibrit SUV’u olan Highlander’ı Batı Avrupa’da satışa sunacağını duyurdu. Halihazırda Kuzey Amerika, Avustralya ve dünyanın diğer bölgelerinde bulunan Toyota Highlander, 2021’in başlarında Avrupa’ya uygun bir şekilde taşınacak. Motor dinamikleriyle çok fazla yabancı olmadığımız bir niteliği barındıran model, 7 kişilik yolcu kapasitesiyle dikkat çekiyor.

Toyota Highlander

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Highlander hakkında öne çıkan parçalar

Toyota’nın GA-K platformu üzerine geliştirilen Highlander, 4.950 milimetrelik uzunluğuyla aslında Avrupa standartları için büyük bir SUV. Bu devasa ebatlarının bir getirisi olarak yolcu sayısıyla birlikte bagaj hacmiyle de üst noktada konumlanan bir modelden bahsedebiliyoruz. 658 litrelik bagaj hacmi sunan modelin ikinci ve üçüncü sıra koltuklar katlandığında kapasitesi 1.909 litreye kadar yükselebiliyor. Aracın kaputunun altında ise diğer hibrit modellerden tanıdığımız Atkinson temelli bir motor var. 2,5 litre hacminde olan bu motor, elektik desteğiyle birlikte 244 PS güç üretebiliyor. Markanın paylaştığı resmi verilere göre Highlander’ın 100 kilometredeki ortalama tüketimi 6,6 litre civarında olacak. Türkiye pazarı için düşünülüp düşünülmediği şimdilik belli olmayan modelin satış adetleri bazında ne denli ilgi göreceği merak konusu. Eğer her şey planlandığı gibi giderde 2021 ile birlikte aracı asfalt üzerinde görmeye başlayacağız.

İlgili video

Jimny tanıtımı