reklamı kapat

POPÜLER

Toyota

Toyota ve Hino Truck’tan hidrojen yakıt hücreli ağır ticari araç

Hidrojen yakıt teknolojisinin asfalta taşınmasındaki baş aktörlerden birisi olan Toyota, ağır ticari araçlar için de önemli bir adımla karşımızda.

Mirai modeliyle binek sınıfın hidrojen yakıt teknolojisinde ses getiren rolünü üstelenen Toyota, ağır ticari araçlara olan talebin artmasıyla birlikte yeni bir adım atıyor. Markanın Kuzey Amerika operasyonu ve Hino Trucks işbirliğiyle Kuzey Amerika pazarı için hidrojen yakıt hücreli elektrikli ağır ticari araç geliştirme kararı aldı. Her iki şirket, Toyota’nın kendini kanıtlamış yakıt hücresi teknolojisini ve yeni geliştirilen Hino XL Serisi şasisini kullanarak, zararlı emisyonları olmayan, yüksek kapasiteli bir ağır ticari araç üretecekler. 2020 yılının başında Japonya pazarı için geliştirileceği açıklanan 25 tonluk yakıt hücreli elektrikli ağır ticari araç çalışmasının ardından, Kuzey Amerika pazarına yönelik bu yeni çalışmayla Toyota-Hino Trucks işbirliği daha da genişletildi. Yeni yakıt hücreli araç ile ilgili ilk tanıtımının 2021’in ilk yarısında gerçekleşmesi planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota, Hino’nun tecrübesiyle deneyimlerini bir adım ileriye taşıyor

Sessiz ve güçlü bir performans sunacak olan yakıt hücreli ağır ticari araç, sadece su buharı salımına sahip olacak. Toyota, 20 yılı aşkın yakıt hücresi teknolojisi çalışmalarını Hino’nun ağır ticari araç deneyimiyle birleştirerek yenilikçi ve yüksek kapasiteli bir ürün ortaya çıkaracak. Hidrojent yakıt hücresi teknolojisi, artırılmış menzille birlikte ticari açıdan kullanıma uygun ve çevreci bir çözüm sunacak. Marka aynı zamanda dayanıklılığı, güvenilirliği ve yenilikçi yaklaşımıyla bir kez daha öncü rolünün altını çizecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Nissan GT-R50