reklamı kapat

POPÜLER

Toyota

Toyota’dan ağır ticari araçlar için hidrojen yakıt teknolojisi adımı

Isuzu, Denso, Hino ve CJPT gibi önemli isimlerle bir araya gelen Toyota, hidrojen yakıt teknolojisinin ağır ticariye yansımasına odaklanacak.

Toyota, karbon nötre ulaşmak adına kaputun altında farklı çözümler ve alternatifler üretmek üzere çalışmalar yapmaya devam ediyor. Binek modelleri destekleyici nitelik taşıyacak olan bu çalışmalar kapsamında Isuzu, Denso, Hino ve CJPT ile işbirliğine imza atan marka, ağır ticari araçlarda hidrojen motorları kullanmak üzere planlama ve araştırmalara başladığını duyurdu. Bu araştırmalar, içten yanmalı motorların kullanımını uzatacak hidrojen motorlu ağır ticari araçların önünü açacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota, diğer devlerle birlikte mühendislik ve AR-GE paylaşımı gerçekleştirecek

Toyota ile işbirliği yapan Isuzu, Denso, Hino ve CJPT ise, hidrojen motorlarıyla bu soruna bir çözüm bulmayı hedefliyor ve bu süreçte her şirketin teknoloji ve bilgi birikiminden yararlanılacak. Toyota, bu çalışmayla birlikte karbon nötrlüğü elde etmek adına seçenekleri geliştirerek daha da iyi bir toplum yaratılmasına katkıda bulunacak. Toyota, karbon nötre giden yolda farklı ülkelerdeki enerji koşullarına ve farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak hibrit araçlar, tam elektrikli araçlar ve yakıt hücreli araçlar dahil olmak üzere çeşitli motor seçenekleri geliştiriyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana Japonya’da bazı yarış serilerinde kullanılan hidrojen motorlu Corolla, bu teknolojinin gelişimine öncü konumda. Bu çalışmalara ek olarak hidrojen üretimi, nakliyesi ve kullanımındaki ortakların sayısındaki artış ile birlikte hidrojen toplumuna ulaşma çabaları daha da hızlanıyor.