reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp, Ray-Ban Stories

WhatsApp, Ray-Ban Stories akıllı gözlük modeli için de geldi

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp, bugün gelecek için önemli bir duyuru yaptı. Servis Ray-Ban Stories akıllı gözlük modeli için de geldi.

Meta (O zaman Facebook olarak geçiyordu) ve gözlük devi Ray-Ban tarafından geliştirilen Stories isimli akıllı gözlük modeli üzerinde artık Facebook Messenger sonrasında WhatsApp deneyimi de elde edilebiliyor. Bunu bugün sayfanın altındaki paylaşım ile duyuran firma, kişilerin artık direkt olarak telefonlarına bağlı Stories gözlük (Detayları burada) üzerinden sesli arama yapabildiğini, sesli mesaj gönderebildiğini ve gelen mesajları dinleyebildiğini aktarıyor. Bu altyapı sayesinde eller serbest WhatsApp deneyimi sunmaya başlayan firma, Metaverse özelinde VR / AR başlıklara büyük önem veriyor ve geleceği için şimdiden mevcut servislerini giyilebilir ürünlerin merkezine almayı sürdürüyor.

WhatsApp, dün de gündemdeydi ve odak nokta Mac tarafıydı. Servis için bir macOS uygulaması bulunuyor ancak bu uygulama Rosetta 2 üzerinden çalışıyor. Yani Intel işlemcili Mac’ler için hazırlanan bu sürümü artık geride bırakmaya hazırlanan firma, bugün Apple Silikon sürümün beta testlerine başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz herkese ne zaman çıkacağı bilinmeyen bu versiyon, Intel sürümden farklı olarak daha hızlı çalışacak ve görevdeyken daha az sistem yükü oluşturacak. Spesifik olarak M1, M1 Pro, M1 Max, M1 Ultra ve M2 işlemci Mac’lere özel olacak sürüm, uygulamanın sıkı kullanıcılarını memnun edecek ve tasarımsal olarak daha kullanışlı bir tasarım yapısını benimseyecek. Burada Catalyst (iOS uygulamalarını Mac’e getiren altyapı) temelinde iOS / iPadOS ile benzer bir yapı kullanılacak.

WhatsApp özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın