reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link Qualcomm LOG Tasarım

TP-Link, Qualcomm ile stratejik teknoloji iş birliği duyurdu

Daha çok modem çözümleriyle tanınan ancak ürün gamında çok sayıda başka ürün de olan TP-Link, mobil işlemci devi Qualcomm ile stratejik teknoloji iş birliği duyurdu.

Bu önemli konuda TP-Link tarafından yapılan resmi açıklama şöyle oldu: “TP-Link, Qualcomm Technologies şirketiyle stratejik teknoloji iş birliği yaptığını duyurdu. Bu iş birliği ile son teknoloji XGS-PON çözümleri geliştirerek fiber internet servis sağlayıcıları ve kullanıcılarına çok farklı bir WiFi ve ağ deneyimi sunulacak. TP-Link, WiFi 7 teknolojili 10 Gigabit Simetrik Pasif Optik Ağ çözümleriyle telekomünikasyon endüstrisinde devrim yaratmayı hedefliyor. Bugün Paris-Fransa’da duyurulan bu iş birliği sonucunda bazı yeni ürünler de tanıtıldı. Dünyanın önde gelen çip üreticilerinden Qualcomm ile stratejik teknoloji iş birliği sonucunda WiFi 7 teknolojili ev ağ geçidi birimi (HGU-Home Gateway Unit) ve ONU SFP+ modülünü içeren XGS-PON ürün portföyü geliştirildi. WiFi 7 standardı ve yeni ağ teknolojilerinin gücünden yararlanan TP-Link XGS-PON ürünleri, yalnızca inanılmaz yüksek hızlı internet erişimi ve artırılmış kapsama alanı değil, aynı zamanda kararlılık ve kusursuz WiFi deneyimi sunuyor Ayrıca TP-Link Aginet Birleşik Bulut (TAUC) çözümü ile hizmet sağlayıcılara operasyonel verimliliği artırmak, hizmetlerini optimize etmek ve müşteri memnuniyetini yükseltmek için eksiksiz ve esnek bir WiFi yönetim çözümü sağlıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu çığır açan projede Qualcomm Technologies ile ortaklık yapmaktan heyecan duyduklarını belirten TP-Link Corporation Limited Başkan Yardımcısı Pingji Li, “Gelişmiş donanım ve yazılım uzmanlığımızı yonga seti platformlarıyla birleştirmek, ışık hızında internet hızları ve benzersiz bağlantı seçeneklerinin yanı sıra olağanüstü WiFi deneyimleri sunmamızı sağlayacak. XGS-PON çözümü, Qualcomm’un güçlü SoC platformu üzerine inşa edildi ve bu da bize, sistem kararlılığı, WiFi performansı ve kullanıcı deneyimleri de dahil olmak üzere her açıdan güçlü çözümler sunma olanağı sağladı” diyor.

Qualcomm Technologies Kablosuz Altyapı ve Ağ İletişimi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ganesh Swaminathan ise “TP-Link ile teknoloji iş birliğimiz, geniş bant inovasyonunu ve kişiye özel abone hizmetlerini hızlandırmaya yönelik çok önemli bir adım” diyerek PON teknolojisinin, müşterilerin gelişen taleplerini yalnızca karşılamakla kalmayıp beklentilerin de üzerine çıkacağını ve aynı zamanda servis sağlayıcıların ağlarını geleceğe hazır hale getireceğini belirtiyor.

TP-Link ve Qualcomm birlikteliği yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition