reklamı kapat

POPÜLER

Transformers’ın yönetmeni efsane anime Neon Genesis Evangelion’ı beyaz perdeye mi uyarlayacak?

Anime sanatı dünya çapında pek çok hayrana sahip olsa da, canlı çekim (live action) filmler kadar fazla seyirci çekemiyor. Ancak geçmiş tecrübelerle sabit olduğu üzere, anime ve animasyon tipi filmlerin canlı çekime uyarlanmış hali her zaman başarılı veya doyurucu olmuyor. Bir yanda Christopher Nolan‘ın Batman üçlemesi gibi şaheser niteliğinde uyarlamalar, öte yanda ise Daredevil gibi hatırlamak bile istemeyeceğimiz uyarlamalar var. Yeni yayılan bir söylentiye göre de, Transformers serisinin ünlü yönetmeni Michael Bay, efsane anime serisi Neon Genesis Evangelion‘ı canlı çekime uyarlayacak.

Üstelik söz konusu Evangelion olunca, ortalığın her zamankinden daha da fazla karışmasını bekleyebiliriz. Robot animesi olarak da bilinen mecha animenin 90’larda üretilen en başarılı örneklerinden biri olan Evangelion, 1998’de sona ermesine rağmen popülaritesinden bir şey kaybetmedi, hatta serinin etrafında şekillenen “fandom” internet sayesinde daha bile güçlendi.


Michael Bay’in bir röportaj sırasında Evangelion’la ilgilendiğini doğrulamasının ardından tartışmalar çoktan alıp başını yürümüş durumda. Bay’in açıklaması resmi olmamakla birlikte yönetmenin hayranlarını epey heyecanlandırdı. Ancak kutsal gördükleri animeye el uzatılmasını istemeyenler ve Bay’in Transformers’la çıkardığı işi beğenmeyenler durumdan o kadar da memnun değil. Bizim pek umudumuz olmasa da, Evangelion’daki incecik katman ve nüansları Michael Bay canlı çekim filminde yansıtmayı başarabilecek mi göreceğiz.

YORUMLAR