reklamı kapat

POPÜLER

 Yaşamayanlar

Türk vampir dizisi Yaşamayanlar yeni fragmanıyla karşımızda [Video]

blutv‘nin yeni dizi projesi Türk televizyonunda pek keşfedilmemiş bir alana giriş yapıyor. Yerli vampir dizisi olarak tanımlayabileceğimiz Yaşamayanlar yeni fragmanıyla boy gösteriyor.

Her ilkte olduğu gibi Yaşamayanlar da eksikleriyle öne çıkıyor. Dizi Türk vampir dizisi olmaktan çok, Amerikan vampir dizilerine özenmiş gibi bir hava veriyor. Karakterlerimizin isimlerinin yabancı olması, vampir mitine dair detayların şimdiye kadar seyrettiğimiz pek çok yapımdan devşirilmiş hissi vermesi bir parça rahatsız edici. Buna rağmen Türk dizilerinin farklı alanlara giriş yapması umut vadediyor.

Yaşamayanlar resmi özeti ise şöyle: Mia, kendisini vampire dönüştüren Dmitry’yi öldürüp yeniden insan olmak için İstanbul’a gelir. Fakat kadim şehir İstanbul’un onun için başka planları vardır. Mia kendisini iyiyle kötünün, aşkla nefretin, yaşamla ölümün birbirlerine dönüştüğü soluk soluğa bir hikayenin tam merkezinde bulur. Bu hikayede ona eşlik edenlerse karanlık ve çekici Karmen, geçmişinde büyük bir sır barındıran savaşçı Numel ve İstanbul’un kenar mahallelerinde vampirlere karşı direnen avcılardır. Hepsinden de önemlisi, insanlar ve vampirler arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir. Mia’nın en büyük sınavı ise büyük savaş başladığında kimin tarafında savaşacağıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizinin başrollerini son zamanların yükselen yıldızları arasında yer alan Elçin Sangu, Kerem Bursin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç üstleniyor. Yaşamayanlar 6 Eylül‘de blutv’de başlıyor. Paylaşılan yeni fragmanı hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Video