reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Max 3 Explorer Edition

Türkiye’de de satılan akıllı bilekliğin en özel hali: “Xiaomi Mi Band 3 Explorer Edition”

Xiaomi’nin Mi 8, Mi 8 Explorer Edition ve Mi 8 SE‘ile beraber tanıttığı yeni akıllı bileklik modeli Mi Band 3, biliyorsunuz Türkiye’de de satılıyor. Bugün ise model Explorer Edition versiyonu ile karşımızda bulunuyor.

Şirket “Explorer Edition” adı altında serinin en gelişmiş ve özel ürünlerini karşımıza çıkartıyor. İşte bunlardan birisi olacak gibi duran Xiaomi Mi Band 3 Explorer Edition, sızdırılan görseller ile karşımıza çıktı. Normal versiyonu yaklaşık 230 TL‘ye satılan bileklik, Mi Band 2’nin popülerliğini devam ettirmeye kararlı görünüyor. Burada çok kısa sürede lanse edileceği söylenen yeni Explorer Edition, aşağıdaki görsele bakıldığı zaman şeffaf bir kordona sahip. Onun haricinde teknik olarak herhangi bir fark taşıyıp taşımayacağı bilinmeyen bileklik, normalden biraz daha pahalıya satılacak deniyor. Ancak burada çok ufak bir farktan bahsediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Mi Max 3 Explorer Edition

Xiaomi Mi Max 3 Explorer Edition

Normal Xiaomi Mi Band 3 hangi yenilik ve özelliklere sahip?

Tasarımsal olarak yapılan adımlarla daha modern görünür hale getirilen bileklik, yuvarlak hatlarıyla dikkat çekiyor. Mi Band 2’den farklı olarak kayışın içine değil dışına çıkartılan ürün, tamamen siyah bir gövdeye ve 0,42 inçten büyüyen 0,78 inç boyutunda renksiz bir dokunmatik 128×80 piksel OLED ekrana sahip. Bağlantı noktasında Bluetooth 4.2 kullanan ve 110 mAh pili bulunan ürün, bu açıdan yüzde 50’lik bir kapasite artışı getiriyor. Yapılan değişiklikler ile cihazın ekranında gelen telefonunuza gelen metin mesajlarını okunabiliyor ya da gelen çağrılar görülebiliyor. Direkt olarak üzerinden çağrıyı sessize alma özelliği sunan bileklik, bünyesinden alarmın kapatılmasına da imkan tanıyor. Hava durumu hakkında hızlı olarak bilgi verebildiği açıklanan Xiaomi Mi Band 3, her türlü egzersizi kayıt altına alabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde bir nabız sensörü bulunan bileklik, Mi Fit uygulaması üzerinden özelleştirilebiliyor. NFC’ye sahip bir versiyonunun olduğu da söylenen modelin, bu versiyonu mobil ödeme için kullanılabiliyor. 50 metre suyun altında kullanılabilen Mi Band 3, Mi Band 2’de çok şikayet edilen bir detayı da ortadan kaldırıyor. Şirketin açıklamasına göre bilekliğin standart kayışı artık kolay şekilde açılmıyor / çıkmıyor. Bu konuda daha sağlam bir tasarım kullanan firma, böylelikle egzersiz sürecine daha iyi eşlik edecek gibi görünüyor. 20 güne kadar pil ömrü sunan akıllı bileklik, beraberinde gelen basit USB şarj cihazı aracılığıyla rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bilekliğin Çin satış fiyatı 26 dolar seviyesinde.

İlgili Video

Bilekliğin resmi tanıtım videosu