reklamı kapat

POPÜLER

Amazfit Band 7

Türkiye satış ihtimali bulunan Amazfit Band 7 tanıtıldı

Hazırladığı ürünleri Türkiye’de de satılan Amazfit’ten beklenen Amazfit Band 7 modeli de resmen geldi. Şık bir seçenek karşımızda.

2020 yılında çıkan Amazfit Band 5’in yerini alan Amazfit Band 7, akıllı saat formunda geliştirilmiş bir akıllı bileklik olarak nitelendiriliyor ve 1,47 inç 194×368 piksellik 500 nit AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Dikdörtgen yapıyı benimseyen ve farklı gövde rengi bulunan model, birçok benzeri gibi 120’den fazla sporu otomatik olarak algılayarak detaylı şekilde takip edebiliyor ve nabız ölçümü gerçekleştirebiliyor. Gövde ağırlığı 28 gram olan ürünün, 8 MB RAM’e ve 128 MB dahili depolamaya sahip olduğu belirtiliyor. Bluetooth 5.2 üzerinden Android ve iOS cihazlar ile bağlantı kurabilen Band 7, 232 mAh piliyle güç tasarruf modunda 28 gün, yoğun kullanımda ise 12 günlük oldukça yeterli bir pil ömrü getiriyor.

Merkezinde ZeppOS işletim sistemi yer alan Amazfit Band 7, yerleşik mikrofon ile dijital asistan Alexa ile iletişim kurabiliyor. Üzücü olarak yerleşik GPS’e sahip olmayan, konum bilgisini telefondan alan ürün, elbette ciddi bir derinliğe kadar kesinlikle su geçirmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

50 dolarlık bir yurt dışı fiyatı bulunan Band 7, başlıkta da belirttiğimiz gibi ileride Türkiye’de de satılabilir. Çünkü Amazfit resmi olarak uzun süredir Türkiye’de yer alıyor. Amazfit tarafından Türkiye’de şu an satılan ürünler ise direkt olarak burada yer alıyor.

Amazfit Band 7 yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca