reklamı kapat

POPÜLER

Amazfit Band 7

Tasarımı ve özellikleriyle Amazfit Band 7 ortaya çıktı

Hazırladığı ürünleri Türkiye’de de satılan Amazfit’ten önümüzdeki dönemde bir Amazfit Band 7 modeli de gelecek. Ürün için detaylı sızıntı geldi.

2020 yılında çıkan Amazfit Band 5’in yerini alacak Amazfit Band 7, akıllı saat formunda geliştirilmiş bir ürün ve açıklandığı kadarıyla 1,47 inç 194×368 piksellik 500 nit AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Dikdörtgen yapıyı benimseyen ve sızıntıda iki farklı gövde rengiyle kendisini gösteren model, 100’den fazla sporu otomatik olarak algılayarak detaylı şekilde takip edebiliyor ve nabız ölçümü gerçekleştirebiliyor. Gövde ağırlığı 28 gram olan ürünün, 8 MB RAM’e ve 128 MB dahili depolamaya sahip olduğu belirtiliyor. Bluetooth 5.1 üzerinden Android ve iOS cihazlar ile bağlantı kurabilen Amazfit Band 7, 230 mAh piliyle normal kullanımda 18 gün, yoğun kullanımda ise 9 günlük oldukça yeterli bir pil ömrü getiriyor.

50 dolarlık bir fiyatının olacağı aktarılan Band 7, hemen gelmeyecek. Modelin yıl sonuna doğru tanıtılacağı ve satışa sunulacağı aktarılıyor. Amazfit tarafından Türkiye’de şu an satılan ürünler ise direkt olarak burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada gün bitmeden Amazfit Band 7’ye rakip olacak Xiaomi Band 7 Pro modeli tanıtılacak. Amiral gemisi üç farklı telefondan oluşan Xiaomi 12S serisinin merkeze konulacağı etkinlikte dikkat çekecek ürün, kısaca hatırlamak adına Band 7’ye oran çok daha büyük bir renkli ve dokunmatik ekrana sahip. Bu açıdan bir akıllı saat formunda olan Band 7 Pro, ince çerçevelere sahip ve metal bir gövdeyi benimsiyor. Sadece silikon kayışlar ile yolda olan model, her zaman açık ekran yapısını da benimsiyor.

Xiaomi Band 7 Pro, yüksek ihtimalle Türkiye’de de satılacak bir ürün olarak yolda bulunuyor. Henüz fiyat konusunda net bir tahmin yapmak zor ancak Band 7 Pro modeli Türkiye’de 1.500 TL’ye varabilir, hatta bunu da geçebilir.

Amazfit Band 7 yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca