reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A31 Android 11

Türkiye’de bugün Android 11 alan Samsung telefonlar [21 Mayıs]

Samsung, mayıs ayında birçok farklı telefon ve tablet modeline Android 11 vereceğini daha önce aktarmıştı. İşte yeni sürüme geçen cihazlar;

Türkiye’de geçtiğimiz hafta Android 11’e geçirilen son model Samsung Galaxy A31 olmuştu. Şimdi ise yeni sürüme Galaxy M11, Galaxy A21s, Galaxy A12, Galaxy Tab Active 3 (Tablet), Galaxy A01 ve Galaxy A30 modelleri geçirildi.

Samsung Türkiye tarafından hazırlanan listeye göre mayıs ayında Android 11 alacak diğer telefon ve tablet modelleri tam olarak şöyle:

“Galaxy A02s, Galaxy A01 Core,  Galaxy A11,  Galaxy Tab A, Galaxy Tab S5e ve Galaxy Tab A7”

Bu cihazlar özelinde şunu tekrardan belirtelim. Modeller için Samsung Türkiye’nin mayıs listesi yüzde 100 kesin değil.

Aslında firmanın hiçbir listesi yüzde 100 kesin değil. Bazı sorunlar nedeniyle listede kayma olabiliyor. Yani yukarıdaki bazı modeller mayıs değil de haziran ayında Android 11’e geçebilir.

Bu arada firmadan Android 11 özelinde bir temmuz listesi de geldi. Buna göre temmuz ayında Android 11’e Galaxy A10s, Galaxy A20s ve Galaxy A30s modelleri geçirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung telefon Android 11 ile tazeleniyor

Halen firmadan haziran ayı için özel bir güncelleme listesi verilmiyor. Daha önce de söylediğimiz gibi Samsung’un bundan dolayı Android 11 çalışmalarını sonlandırdığı akla gelmesin.

Henüz Android 12 için erken çünkü tam sürüm çıkmamış durumda. Samsung’un Android 12 için geniş çaplı çalışmalara yaz sonunda başlamasını bekliyoruz.

Türkiye özelinde çalışmalar / dağıtımlar 2022’de yapılabilir. Bunların yaz sonunda netleşmesini bekliyoruz. Android 12 çıkana kadar, hatta çıktıktan sonra bile Android 11 çalışmaları devam edecek.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın