reklamı kapat

POPÜLER

twitch

Twitch, Türkiye’de abonelik fiyatını düşürüyor; işte yeni rakam

Dünyanın en popüler canlı yayın platformu halini alan Twitch, bu sefer Türkiye özelinde sevindiren bir fiyat haberiyle gündemde yer alıyor.

Pandemi döneminde patlama yapan Twitch, 20 Mayıs itibarıyla Türkiye ve Meksika’da abonelik fiyatlarını düşüreceklerini duyurdu.

Firmanın tahminine göre abonelik fiyatları düştüğü zaman yayıncıların geliri düşmeyecek. Çünkü şirket fiyatların düşmesiyle yayıncıların daha çok abone kazanacaklarını düşünüyor. Ancak abone sayısı artmaz ise gelirler doğal olarak bir miktar azalacak.

Ancak Amazon’un sahibi olduğu dev platform burada yayıncılara bir süre için fark ödemesi yapılacak. Bu sayede düşen gelirler bir miktar dengelenmiş olacak.

Peki Türkiye’de yeni abonelik fiyatı ne kadar olacak? Açıklamaya göre Türkiye’de abonelik 20 Mayıs sonrasında 9,90 TL olacak. Bu ABD özelinde 1,20 dolara denk geliyor ve gerçekten güzel görünüyor.

Türkiye’de daha önce Amazon Prime üzerinden 7,90 TL’ye kanallara abone olunabiliyordu. Normal abonelik ücreti ise daha yüksekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitch kısa süre önce büyük bir temizlik ile gündemdeydi

Twitch, sürpriz olmayacağı üzere her platform gibi bot hesaplar ile çok uzun zamandır mücadele ediyor. Amazon’un sahibi olduğu firma, bu konuda büyük bir adım attı.

Geçtiğimiz haftalarda tam tespit edilen tam 7,5 milyon bot hesap kapatılmaya başlandı. Bu yüzden de birçok içerik üreticinin hem izlenme hem de takipçi sayıları düşüş gösterdi.

Bu silme hamlesinin etkisi hemen hissedildi. Tahmin edebileceğiniz üzere Türkiye’de de büyük sayıda bot hesap silindi. Bu temizlik elbette “bazıları” haricinde herkes için iyi oldu.

Platform için sattıkları yasadışı bot hesaplar ile yayın izlenme sayılarını ve takipçi sayılarını şişirenler bulunuyor. İçerik üreticilerin bunlara prim vermemesi gerekiyor ancak öne çıkmak isteyenler bu tarz adımlara devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın