reklamı kapat

POPÜLER

Twitter
Twitter

Twitter’dan futbolseverleri sevindirecek yeni özellik

Futbolseverler, Twitter tarafından hazırlanan yeni özellik sayesinde Avrupa’nın öncü futbol liglerinde artık her maçın kilit noktalarını canlı olarak takip edebilecek.

Twitter tarafından yeni hayata geçirilen futbola ayrılmış etkinlikli sayfalar sayesinde Premier Lig, İngiliz Şampiyonluğu, La Liga, Serie A, Ligue 1 ve Bundesliga ligleri için canlı takip artık mümkün oluyor. Sohbete katılmak için belirli bir hashtag kullanmak yerine, etkinlik sayfaları anahtar kelimeler aracılığıyla maça dair bütün Tweetleri bir yerde topluyor. Herhangi bir maçtan bir saat öncesinde sayfalar canlı yayına geçiş yaparak, hayranların sayfanın üst kısmında gerçek zamanda puanları takip edebilmelerini sağlıyor. Açıklandığı kadarıyla futbolseverler iki belirli canlı zaman çizelgesi arasında seçim yapabiliyor. “Öncü Yorumlar” penceresi en popüler hesaplardan Tweetler barındırırken (@SkyFootball, @GaryLineker, @ManCity, @Squawka), “En Yeni” penceresinde ise taraftarlar maç hakkında bütün Twitter kullanıcıları tarafından yapılan konuşmalara gerçek zamanlı dahil olabiliyor. Kişiler Twitter’ın “Keşfet” sayfası altındaki “Gündemde Neler Var” bölümüne inerek veya arama çubuğuna yönelerek bu etkinlik sayfalarını keşfedebiliyor. Futbol etkinlik sayfalarının bu yaz Dünya Kupası’nda ilk defa gündemde belirdiği ve Twitter sayesinde hayranlara en önemli maçları gerçek zamanda izlemeleri için popüler bir imkan yarattığı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter

Twitter artık olmazsa olmaz bir platform halini aldı

Bilgi alma amacıyla tüm sosyal medya kanallarını geride bırakan platform, kullanıcı kitlesini ve gelirlerini ise hızlı şekilde büyütemiyor. Bu konuda büyük sorun yaşayan servis, yine de milyonlarca kişi için olmazsa olmaz platformlar arasında başı çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni Mac Mini modeli