reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter’ın dün gece gönderdiği gizemli bildirimlerin sırrı çözüldü

Twitter kullanıcıları dün akşam ilginç bildirimlerle karşı karşıyaydı. Kullanıcıların anlam veremediği bu bildirimlerin sırrı ise çözüldü.

Dün akşam saatlerinde Twitter kullanıcılarının telefonlarına ilginç bildirimler gelmeye başladı. Sosyal ağın CEO’su Jack Dorsey’in de aldığı bu bildirimler ilk bakışta anlaşılamadı. Bir dizi harfin yan yana geldiği bildirimlerin sonunda da çeşitli sayılar bulunuyordu. Bazı kullanıcılarda bu sayılar 0’ken bazılarında 15, 20 gibi farklı sayılar yer alıyordu. Tabii ki kısa sürede tüm Twitter ekran görüntüleri ve durumu sorgulayan mesajlarla doldu. Dorsey, durumun farkında olduklarını, kendisinin de benzer bir bildirim aldığını ve kaynağı araştırdıklarını açıklamıştı. Sorunun cevabı ise birkaç saat sonra açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter ekibi sorunu açıkladı

Dorsey’in kendi profilinden paylaştığı açıklama şu şekilde: “Bildirimlerin sebebini ekibimiz şöyle açıklıyor: ‘Uygulamaya bildirim sayısını da içeren görünmez bildirimler yolluyoruz. (genellikle okunmamış bildirimler, DM’ler vs.) Bu mesajlardaki sorun ise bu görünmez bildirimlerin kısa bir süreliğine görünür olması. Tam olarak sebebini bilmiyoruz ancak hızlı bir şekilde müdahale ederek eski haline getirdik.’

Bildiğiniz gibi uygulamalar görülmemiş bildirimleriniz bulunduğunda bunu genellikle uygulama ikonu üstünde sayısıyla beraber gösteriyor. Gelen bu anlamsız mesajlar da uygulamanın bildirim sayısını işaret ediyor. Ancak tamamen arka planda çalışması gereken sistemin bir anda görünür hale gelmesiyle beraber kullanıcıların hepsinin ekranına bu anlamsız bildirimler yağmış durumda. Sistemi bu şekilde görünür kılan ana sebep ise şimdilik belli değil gibi.

İlginizi çekebilir

WhatsApp hızlı alıntılama özelliği