reklamı kapat

POPÜLER

Ücretsiz dil öğrenme uygulaması Duolingo’ya Game of Thrones dersleri geliyor

Fantastik edebiyat tutkunuysanız hayatınızın bir döneminde elbet elfçe öğrenmeye çalışmışsınızdır. Ancak işler şimdi eskisinden daha kolay. Dil uygulaması Duolingo, Game of Thrones hayranları için Yüksek Valyria dilini uygulamaya dahil ediyor.

Game of Thrones dil çeşitliliği açısından hiç de yabana atılmayacak serilerden biri. Üstelik seride konuşulan diller ilk kez “eğitime” sunulmuyor. Geçmişte Dothraki dilini öğrenmek isteyen kullanıcılar için bir set hazırlanmıştı örneğin. Ancak şimdi Daenerys Targaryen’ın kullandığı Yüksek Valyria dilini öğrenebilirsiniz, hem de çok basit bir şekilde. Duolingo uygulaması Yüksek Valyria’dan İngilizce’ye olmak üzere yeni bir dil kursu açıyor. “Valyrio Māzis” (Valyria geliyor) isimli bir güncelleme alan proje, beta sürümün çıkması için tahmini tamamlanma tarihini 16 Temmuz olarak gösteriyor. Duolingo’nun resmi açıklamasına göre ise 13 Temmuz‘da dil kullanıma hazır olacak.


Duolingo kullanıcıların farklı dilleri akıllı telefonları aracılığıyla “derdini anlatacak” kadar öğrenmesini sağlayan ücretsiz bir uygulama olarak öne çıkıyor. Geniş bir yelpazede dil seçeneği sunan uygulama kullanıcıların düzenli tekrarlar ve küçük sınavlarla öğrendikleri kelimeleri unutmamalarını sağlıyor. Yeni dillerin de eklenmeye devam edildiği uygulamaya Yüksek Valyria’nın ardından Klingon dilinin de gelmesi bekleniyor. Meraklılarına duyurulur… Yüksek Valyria dilinin gelişim sürecini buradan takip edebilirsiniz.