reklamı kapat

POPÜLER

stranger things vr

Ücretsiz Stranger Things VR oyunu deneyimi “yaşamaya” davet ediyor

Netflix‘in sevilen yapımlarından Stranger Things, sanal gerçeklik oyunuyla sizi maceraya ortak olmaya davet ediyor.

İkinci sezonunun üstünden çok geçmemesine karşı üçüncü sezonunu sabırsızlıkla beklediğimiz Stranger Things, ücretsiz sanal gerçeklik oyunuyla PlayStation mağazasındaki yerini aldı. Oldukça kısa olan hatta neredeyse bir demo tadında olan oyun, ilk sezondaki o tüyler ürpertici deneyimi birebir yaşamanızı sağlıyor. PlayStation VR sahibi kullanıcıların deneyimleyebileceği oyunda Byers evine konuk oluyoruz. İlk sezonda Will’in kaybolmasının ardından annesinin Noel ışıkları aracılığıyla iletişim kurma çabasına girdiği zamanı ele alan oyun, gerginliği hissettiriyor.

PlayStation VR’ı olmayanlara alternatif

Hatırlarsanız ağustos ayında Netflix’in YouTube kanalında bir 360 derece deneyim sunan benzer bir içerik yayınlanmıştı. Oyunla hemen hemen aynı olduğu söylenen bu içeriğe buradan ulaşabilirsiniz. Ancak PlayStation VR’ın yarattığı hissi yakalamak, YouTube üzerinden çok mümkün değil.

PlayStation VR sahibi kullanıcılar ücretsiz olarak sunulan oyunu buradan indirebilir.

Stranger Things’i bilmeyenler için özetlemek gerekirse, Hawkins kasabasında geçen hikayede 4 kişilik arkadaş grubunda yer alan Will Byers kaybolur. Herkes çocuğun öldüğüne inanırken annesi Joyce Byers ve arkadaşları ise Will’in yaşadığına emindir. Çok garip olaylara şahit olan kasabada Will’i kurtarmak için ellerinden geleni yapan arkadaşları başka bir kayıp çocukla karşılaşır. Kendini Eleven olarak tanıtan bu ilginç çocuğun özel güçleri, Will’i bulmaları için anahtar niteliğindedir.

İki sezonu da Netflix’te yayınlanan ve soluksuz bir macera sunan dizinin üçüncü sezon tarihi ise gizemini koruyor. Ancak yapılan açıklamalara bakılırsa yakında izleyemeyeceğimiz kesin gibi…

Video

YORUMLAR