reklamı kapat

POPÜLER

Ünlü markalar “çakma” akıllı saat takibinde

Akıllı saatlerin arayüz tasarımlarında lüks markalardan “ilham” alan bağımsız geliştiriciler, orijinal saatleri taklit ettikleri gerekçesiyle dünya devi üreticilerin yakın takibine girdiler.

Gear, G Watch, ZenWatch ve Moto360 derken son dönemde hayli yaygınlaşan akıllı saatler, üstün fonksiyonlarının yanı sıra tasarımlarıyla da kullanıcıların beğenisini topluyor. Özellikle görünüş itibariyle normal saatleri aratmayan cihazlar için bağımsız geliştiriciler de arayüz hazırlayabiliyor. Fakat bu noktada ünlü saat üreticilerinin tasarımlarından “esinlenen” kişiler dünya markalarını adeta harekete geçirdi.

Öyle ki Rolex, Omega, Armani, Tissot ve Michael Kors gibi sektörün önde gelen isimleri, internet üzerinde kendi tasarımlarına benzeyen akıllı saat arayüzlerinin yayından kaldırılması için yasal yollara başvuruyor. İçeriklerin silinmesi için resmi uyarı yazıları gönderen kuruluşlar, teknolojik altyapıyla benzer tasarımları hazırlamanın çok daha kolay hale geldiğini, sahte saatlerde yeni trendin akıllı saatler olduğunu dile getiriyor.

akıllı_saat_5
cakma-bmw
cakma-welder
akıllı_saat_1akıllı_saat_2 akıllı_saat_3 akıllı_saat_4 akıllı_saat_6 akıllı_saat_7

YORUMLAR