reklamı kapat

POPÜLER

Arc Search LOG Görsel

Üst düzey Safari tasarımcısı Arc tarayıcıları geliştiren şirkete geçti

Üst düzey Safari tasarımcısı, sürpriz bir adım atarak Arc tarayıcıları geliştiren The Browser Company şirketine geçti.

Bahsi geçen üst düzey tasarımcının beş yıldır Apple’da yer alan Charlie Deets olduğu The Browser Company CEO’su Josh Miller tarafından duyuruldu. The Browser Company geçtiğimiz ay 550 milyon dolar değerleme üzerinden 50 milyon dolar yatırım topladığını duyurmuştu, şirket en son çok beğendiğimiz Arc Search ile gündeme gelmişti. Arc Search, sadece iOS’ta yer alıyor ve ücretsiz olarak buradan elde edilebiliyor. Sade ancak modern bir arayüzü bulunan uygulama, Apple izin vermediği için Safari ile aynı temeli paylaşıyor ve genel olarak çok seri bir kullanıcı deneyimi getiriyor. Yeni tarayıcıyı özellikle aramaya odaklayan ve bu konuda, “Safari ve Chrome’a göre arama yapmak 2 kat daha hızlı” açıklamasını yapan firma, bundan gerçekten yalan söylemiyor çünkü yaptığımız denemeler bu iddiayı hemen hemen doğruluyor, tarayıcıyı açtığınız an karşınıza arama sayfası çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’den de elde edilebilen uygulama, özellikle “Browse for me” özelliği ile öne çıkıyor. Bu yapay zeka destekli özellik kapsamında tarayıcı bilgi almak istediğiniz konuda kendisi bir arama gerçekleştiriyor ve sonuçları özel bir arayüzde şık şekilde karşınıza getiriyor. Hemen aşağıda gösterilen bu arama deneyimi, alana farklı bir yaklaşım getiriyor.

İstenirse elbette Google temelli normal arama da yapılabilen tarayıcı, sayfalardaki okuma deneyiminizi olumsuz etkileyebilecek birçok içeriği otomatik olarak engelliyor. Varsayılan tarayıcı yapılabilen Arc Search, açık sekmeler arasında hızlı ve akıcı bir geçiş sunuyor. Herhangi bir hesap girişi yapmadan kullanılabilen tarayıcı, CEO tarafından yapılan açıklamaya göre yakında “Arc Anywhere” altyapısı üzerinden Mac/Windows’taki Arc tarayıcı ile anında sekme senkronizasyonu da yapabilecek.

Arc gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu