reklamı kapat

POPÜLER

Arc Search LOG Görsel

Beğenilen iOS tarayıcısı Arc Search güzel özellikler kazandı

Farklı bir deneyim isteyenler için hazırlanan ve genel olarak çok beğenilen iOS tarayıcısı Arc Search güzel özellikler kazandı.

Kısa süre önce Mac sonrasında Windows için de çıkan Arc tarayıcının arkasındaki firma The Browser Company tarafından hazırlanan Arc Search, yapılan yeni güncelleme ilk olarak sesli arama özelliğine kavuştu. Bunun için elbette mikrofon erişim iznine ihtiyaç duyan tarayıcı, aynı zamanda kullanıcılarına artık iki farklı boyutta araç takımı sunuyor. Bu sayede tarayıcıya direkt olarak ana ekrandan hızlı erişim sağlanabiliyor, son güncelleme kapsamında “Sayfa Yakınlaştırma” ve “Masaüstü Sitesini İste” seçenekleri de öne çıkarılıyor (Açılan sayfanın sağ altındaki yukarıya bakan ok butonunda yer alıyorlar). Apple Avrupa dışında izin vermediği için Safari ile aynı temeli paylaşan Arc Search ile özellikle aramaya odaklayan ve bu konuda, “Safari ve Chrome’a göre arama yapmak 2 kat daha hızlı” açıklamasını yapan firma, bunda gerçekten yalan söylemiyor, tarayıcıyı açtığınız an karşınıza arama sayfası çıkıyor. Türkiye’den de elde edilebilen uygulama, özellikle “Browse for me” özelliği ile öne çıkıyor. Bu yapay zeka destekli özellik kapsamında tarayıcı bilgi almak istediğiniz konuda kendisi bir arama gerçekleştiriyor ve sonuçları özel bir arayüzde şık şekilde karşınıza getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstenirse elbette Google temelli normal arama da yapılabilen tarayıcı, sayfalardaki okuma deneyiminizi olumsuz etkileyebilecek birçok içeriği otomatik olarak engelliyor. İstenirse varsayılan tarayıcı yapılabilen Arc Search, açık sekmeler arasında hızlı ve akıcı bir geçiş sunuyor. Herhangi bir hesap girişi yapmadan kullanılabilen tarayıcı, hesap girişi yapılırsa “Arc Anywhere” altyapısı üzerinden Mac/Windows’taki Arc tarayıcı ile anında sekme senkronizasyonu yapıyor. Dikkat çeken mobil tarayıcı halen şimdilik sadece iOS’ta yer alıyor ve ücretsiz olarak buradan elde edilebiliyor.

Arc Search tarayıcı yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER