reklamı kapat

POPÜLER

Uygun fiyata güçlü performans; TCL 10 Plus incelemesi

TCL 10 Plus

TCL 10 PLUS KAMERA PERFORMANSI

Telefonun arkasında dörtlü kamera sistemi yer alıyor. Yatay olarak konumlandırılmış kameralardan ilki 48 megapiksel çözünürlüğünde ve F/1.8 diyafram değeri sunan ana kamera. Bu kameraya 8 megapiksel ultra geniş açı, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik kameraları eşlik ediyor. 48 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekilebilmesi için kamera ayarlarından ”Diğer” ve ”Yüksek Piksel” seçeneğinin seçilmesi gerekiyor.

Normalde 12 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çeken kamera 48 megapiksel modunda daha detaylı fotoğraflar çekebiliyor. Gün ışığında çektiğimiz fotoğraflarda beklentimizi karşılayan model düşük ışıkta ise ortalama düzeyde bir performans sergiliyor. Süper Gece moduna destek veren kameradan üst düzey bir düşük ışık performans beklememek gerekiyor. Ancak yine de ortaya başarılı fotoğraflar çıkabiliyor.

Diğer kameraların performansları ise ortalama düzeyde. 4K çözünürlüğünde videolar da kaydettiğimiz telefon iyi ışıkta başarılı olsa ışığın yetersiz kaldığı durumlarda video performansı da düşüyor. Lafı toparlayacak olursak TCL 10 Plus, uygun fiyata şık tasarıma sahip akıllı telefon arayanlara göz kırpıyor. Lanse edildiğindeki fiyatı 3.999 TL olan telefon farklı satış kanallarında daha uygun fiyata satın alınabiliyor. Sunduğu başarılı özelliklerini uygun bir fiyatta sunan TCL 10 Plus’a göz atabilirsiniz.