reklamı kapat

POPÜLER

Lynk & Co 01

Çin-İsveç birlikteliği Avrupa’da; Lynk & Co 01 kiralama yöntemiyle pazara geliyor

İlk olarak sunulduğu Çin pazarında sipariş rekorları kıran Lynk & Co 01, kendinden sonra gelecekler için bir öncü niteliği taşıyor.

Advertisement

Geely’nin Volvo’yu satın alma süreciyle birlikte otomobil dünyasına ortak platform üzerinden pek çok yeni model kazandırıldı. Volvo’nun üretim ve çeşitlilik konusundaki atağını düşündüğümüzde bunun çift taraflı fayda sağladığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Gerçekleştirilen bu ortaklık süreci bizlere modellerin dışında Lynk & Co adıyla yepyeni bir markayı da hediye etti. İlk olarak sadece Çin pazarında satışa sunulan modelleriyle büyük ilgi toplayan bu yeni oluşum, Volvo altyapısından aldığı destek ve ilgi çekici tasarımıyla kendi pazarını yarattı. İlk modeli 01‘i Ekim 2016’ta tanıtan marka, aradan geçen 4 yılın ardından artık Avrupa pazarı için de son adımlarını atıyor. Uzak Doğu’da da ilk olarak kayıtlara geçen Lynk & Co 01 üzerinden atılacak bu önemli tanışma adımı, kullanıcıları cezbetmek adına farklı bir pazarlama yöntemini de içeriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lynk & Co 01, Volvo tesislerinde üretilecek

Duyurusu bugün gerçekleştirilen bu uygulamayla birlikte 01 modeli için günlük veya tek kullanımlık kiralama yöntemlerinin sunulacağını görüyoruz. 500 euroluk bir üyelik sisteminin de içerisinde bulunduğu bu planın aracın satış sürecini etkileme konusunda olumlu etki yaratması bekleniyor. Halihazırda araçla ilgili en büyük beklenti ise Avrupa versiyonunda kullanıcılara sunulacak resmi teknik veriler. Volvo XC40 ile benzer nitelik taşıyan modelin bu kapsamda iki farklı versiyona sahip olması bekleniyor. İlk seçeneğin standart hibrit sistem merkezde olmak üzere 1,5 litrelik üç silindirli ve elektrik kombinasyonuyla yaklaşık 200 beygir güce sahip olması gündemde. İkinci seçenek ise kablo ile şarj edilebilir hibrit olarak toplamda 260 beygire yaklaşan daha performanslı bir versiyon olabilir. Saf elektrik sürüş deneyimi de sunan bu versiyonda 70 kilometrelik menzil yakalanabilecek. Avrupalı 01’in üretimi ise XC40 ile birlikte Belçika’da gerçekleştirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR