reklamı kapat

POPÜLER

V For Vendetta dizi oluyor

V For Vendetta severler için oldukça heyecan verici bir iddia ortaya atıldı. Bleeding Cool’un haberine göre ünlü çizgi roman şimdi de televizyon serisi oluyor.

Alan Moore ve David Lloyd imzalı çizgi roman V For Vendetta, televizyonda boy göstermeye hazırlanıyor. Bleeding Cool’un “endüstrideki kaynaklarına” onaylattığı bu haber, V for Vendetta sevenler için de bomba etkisi yarattı. V For Vendetta’yı ekranlara taşıyan ise Channel 4. Black Mirror ve Misfits’in de arkasındaki isim olan Channel 4’un referanslarına bakacak olursak, hafif hafif heyecanlanabiliriz gibi görünüyor. Televizyon serisine ait elimizdeki bilgiler şimdilik bununla sınırlı ne yazık ki. Oyuncular ve çekimlerle ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

V For Vendetta 2006 yılında film uyarlamasına kavuşmuş ve Hugo Weaving başrolünde izleyicilerle buluşmuştu. Politik bir gerilim hikayesinin anlatıldığı V For Vendetta’nın sinema uyarlamasını Wachowski kardeşler üstlenmiş ve hem senaryo hem de yapımcı koltuğuna oturmuştu. Oldukça başarılı bir filme imza atan Wachowski kardeşlerden sonra bu ikonik çizgi romanın televizyon uyarlaması açıkçacı büyük merak uyandırıyor. Haddiden fazla ünlü olan Guy Fawkes maskesi ise diziyle beraber yeniden yükselişe geçecek gibi görünüyor. Diziyle ilgili resmi açıklamanın ne zaman geleceğini bilemiyoruz ancak kim bilir, belki 5 Kasım’da bir açıklama yapılır…