reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X100s

Vivo X100s için yeni bilgiler geldi, Vivo Y18e tanıtıldı

Amiral gemisi Vivo X100s için yapay zeka ve fotoğraf odaklı yeni bilgiler geldi, buna ek olarak temel seviye Vivo Y18e tanıtıldı.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan Vivo X100s, tahminlere göre mayıs ayında resmi olarak lanse edilecek. Hatta söylendiği kadarıyla X100s yalnız olmayacak, şirket X100s Pro ve X100s Ultra akıllı telefon modellerinin de karşımıza çıkaracak. Arka tasarımını yukarıda gördüğünüz X100s, yuvarlak bir kamera modülüne sahip ve düz kenarları benimsiyor. X100 ile benzer bir kamera sistemine sahip olduğu ve 50 megapiksellik bir F1.6 ana kamera üzerine kurulduğu belirtilen telefon, söylendiği kadarıyla 7.89mm kalınlık değerine sahip yani ince bir seçenek olarak yolda bulunuyor. Bu merak uyandıran cihaz en son gücünü MediaTek imzalı Dimensity 9300+ işlemciden alıyor haberiyle gündeme gelmişti. Şimdi ise sağlam kaynaklardan Ice Universe bir paylaşım yaptı ve cihazın sayfanın altında görebileceğiniz fotoğraf odaklı bir üretken yapay zeka özelliğine sahip olacağını açıkladı. Buna göre telefon yüklenen ya da çekilen manzara fotoğraflarının iklimini değiştirebilecek (İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış) ve aşağıdaki örneklere bakılırsa bunu oldukça iyi şekilde yerine getirebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yakında karşımıza bir Vivo V40 Lite modelini çıkaracak Vivo, geçtiğimiz saatlerde Vivo Y18e’yi de tanıttı. 6,56-inç’lik bir 90 Hz LCD ekran üzerine kurulan ürün, aktarıldığı kadarıyla gücünü MediaTek Helio G85 işlemciden alıyor ve 15W şarj destekli 5.000 mAh batarya taşıyor. 5 megapiksellik bir selfie kamerası getiren ve onu bir damla çentiğe konumlandıran telefonun arkasında, 13 megapiksellik bir geniş açı ana kamera ile 0.08 megapiksellik bir yardımcı kamera karşımıza çıkıyor. Fiyatı henüz belli olmayan ancak çok temel ihtiyaçlara odaklandığından ucuz olacağı açık olan telefon, ileride Türkiye’de de satılabilir.

Vivo bundan önce ise telefonlarına yönelik kamera teknolojileri için “BlueImage” markasını duyurmasıyla ses getirmişti. Huawei’nin Leica ortaklığı bitince doğan XMAGE’i gibi firma tarafından direkt olarak görüntüleme / kamera tarafında kullanılması için hazırlanan marka için daha fazla “vizyon” detayının daha sonra paylaşılacağı belirtiliyor. Peki BlueImage ile beraber Vivo-Zeiss ortaklığı bitecek mi? Şirketin resmi açıklamasına göre hayır. Vivo’nun Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jia Jingdong, Vivo-Zeiss iş birliğinin BlueImage sonrasında “yeni bir döneme gireceğini” belirtiyor, aktarıldığı kadarıyla iki isim telefonlar için yüksek kaliteli optikler / lensler tasarlamaya devam etmek istiyor.

Vivo X100s yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli