reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X100s

Vivo X100s ve Vivo V40 Lite için yeni bilgiler geldi

Düz kenarları benimseyen Vivo X100s ve yolda olduğu ortaya çıkan Vivo V40 Lite için yeni bilgiler gündeme gelmiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde GSMArena tarafından özel olarak sızdırılan Vivo X100s, tahminlere göre mayıs ayında resmi olarak lanse edilecek. Hatta söylendiği kadarıyla X100s yalnız olmayacak, şirket X100s Pro ve X100s Ultra akıllı telefon modellerinin de karşımıza çıkaracak. Arka tasarımını yukarıda gördüğünüz X100s, yuvarlak bir kamera modülüne sahip ve düz kenarları benimsiyor. X100 ile benzer bir kamera sistemine sahip olduğu ve 50 megapiksellik bir F1.6 ana kamera üzerine kurulduğu belirtilen telefon, söylendiği kadarıyla 7.89mm kalınlık değerine sahip yani ince bir seçenek olarak yolda bulunuyor. Bu merak uyandıran cihaz bugün yine gündemde çünkü artık kesinleştiği üzere gücünü MediaTek imzalı Dimensity 9300+ işlemciden alıyorBu işlemci ile telefon AnTuTu’dan 230 bin üstü puan alıyor ve bu oldukça iyi görünüyor. Bu arada firmadan bir Vivo V40 Lite modeli de geliyor. Bluetooth kayıtlarında görülen yani yakında olan cihaz, şimdilik tam olarak neler sunacak bilinmiyor ancak orta seviyede dikkat çekeceğe benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo bundan önce ise telefonlarına yönelik kamera teknolojileri için “BlueImage” markasını duyurmasıyla ses getirmişti. Huawei’nin Leica ortaklığı bitince doğan XMAGE’i gibi firma tarafından direkt olarak görüntüleme / kamera tarafında kullanılması için hazırlanan marka için daha fazla “vizyon” detayının daha sonra paylaşılacağı belirtiliyor. Peki BlueImage ile beraber Vivo-Zeiss ortaklığı bitecek mi? Şirketin resmi açıklamasına göre hayır. Vivo’nun Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jia Jingdong, Vivo-Zeiss iş birliğinin BlueImage sonrasında “yeni bir döneme gireceğini” belirtiyor, aktarıldığı kadarıyla iki isim telefonlar için yüksek kaliteli optikler / lensler tasarlamaya devam etmek istiyor.

Vivo X100s yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli