reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Arteon ilk sanal geliştirmesiyle karşımızda

Bağımsız bir tasarımcı geliştirilen konsept tasarım Arteon üzerinde değişim yapmak istecek kullanıcılara ilham olabilir.

Volkswagen’in Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında tanıtım etkinliğini düzenlediği Arteon ülkemiz de dahil olmak üzere artık sokaklarda kendisini göstermeye başlayacak. Geçtiğimiz günlerde tartışma yaratan Türkiye fiyatları da açıklanan, markanın CC modelinin yerine ürün gamına eklediği Arteon’un 2015 yılındaki GTE konseptinin üzerine şekillendiğini biliyoruz. Dış tasarımıyla karakteristik bir yapıya sahip olan araç kullanıcılar gibi şüphesiz yakın zamanda bağımsız geliştiricilerin de ilgisini çekecek. Bahsettiğimiz gerçek hayatlı bu örnekleri görmeden evvelse önümüzde Arteon üzerine geliştirilmiş tasarım çalışmaları bir süre bizleri meşgul edecek gibi gözüküyor.


Zoki Nanco isimli bir tasarımcı tarafından Arteon’un R-Line versiyonu üzerine hayata geçirilen tasarım çalışmasında aracın dinamiklerinde ciddi değişimler yer alıyor. Arteon’un yükseklik değerini gözle görülür oranda düşüren tasarımcı buna ek olarak yeni lastik-jantlar ve tampon iyileştirmeleriyle aracın modifikasyon atmosferini tamamlıyor. Tasarımcının SEAT, Alfa Romeo ve Ferrari gibi markaların modelleri üzerinde yaptığı çalışmaların da yer aldığı sayfayı buradan inceleyebilirsiniz.