reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Volkswagen Arteon

Volkswagen Arteon için yapılmış baştan çıkartan coupe konsepti

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Volkswagen Arteon projesi, son dönemlerde bu rozet altında gördüğümüz en iddialılar arasında.

Advertisement

Passat CC’nin ardından ürün gamının liderlik görevini üstlenen Volkswagen Arteon, tasarım dinamikleriyle ailenini diğer tüm üyelerinden ayrı bir noktaya konuldu. Bunu gerek ön gerekse arka bölümündeki karakteristik yapısıyla alan modelin, kokpit kısmı ise devrimsel nitelikte bir farklılık barındırmamış ve bu yönüyle biraz da eleştirilere maruz kalmıştı. Volkswagen’in daha önce Phaeton ile yaptığı, sınırlarını premium modellerine çıkartarak bir opsiyon olma çabasına benzeyen bu adım aslında ilk günlerinde heyecan yarattı. Özellikle Audi A5 için aileden bir rakip çıkacağına dair yorumlar yapılmıştı. Bağımsız tasarımcı Zoki Nanco‘nun imzasını taşıyan bu proje ise, markanın kendi içerisinde yapmak istediğini sanal ortamda gerçekleştirecek ihtişama sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Arteon projesinden satır başları

Tamamen gerçek bir coupe karakteri üzerine kurulan Arteon projesindeki değişiklikler aslında dışarıdan bakıldığında kolaylıkla kendisini hissettiriyor. Biraz da modifikasyon damarını üzerinde taşıyan karakterde, dört kapı dinamiklerinin yerini alan iki kapı çizgilerinin yanında tavanın yapısının da daha yukarıda konumlandırıldığını görüyoruz. Daha kaslı bir görünümü beraberinde getiren ön ve arka çamurluklar ve jantlar için düşünülen çizgiler de tabloya uzaktan bakıldığında keyifli bir bütünlük sağlıyor. Gerçek hayatta böyle bir versiyonu Arteon ailesinde görmemiz şimdilik pek mümkün gözükmüyor. Bunun yerine ise Volkswagen’nin shooting brake gövde tipini bu modele entegre etme çalışmaları devam ediyor.

İlginizi çekebilir

BMW 2 Serisi Gran Coupe