reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Volkswagen Passat ve sınıfa mesaj; yeni Hyundai i40 rekabeti kızıştırabilir mi?

Avrupa pazarındaki rekabete yeni bir kıvam getirme potansiyeli olan Hyundai i40, Koreli markanın çıkışını perçinleme potansiyeline sahip.

Hyundai’nin ürün gamındaki başarılı dönüşüm binek ve SUV sınıfında devam ederken, bu süreç bir nebze de olsa geri planda kalmış modeller için de geri dönüş olabilir. Koreli üreticinin yaklaşık sekiz yıldır devam ettirdiği model bir dönem Türkiye’de de satışa sunulsa da çok fazla ilgi görmemiş ve yerini ailenin diğer üyelerine bırakmıştı. Station wagon gövde tipiyle de satışa sunulan bu modeli tekrar canlandırmak konusunda hazırlandığını öğrendiğimiz Koreli üretici, ilk mesajlarını geçtiğimiz yıl itibarıyla verdiği yeni jenerasyonu artık kamuflajlı olarak asfalta çıkarmış durumda. Tasarımı itibarıyla sport coupe görüntü çizen yeni jenerasyon i40’ın tanıtımı içinse 2019 ön görülüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gizlilik üzerine beklentiler

Son dönemlerde özellikle Peugeot 508 ve Volkswagen Arteon gibi sedan otomobillerle birlikte ön plana çıkan bu tasarımın i40’a yansıması da ilgi çekici olacak gibi görünüyor. Halihazırda çizgileri dışında çok fazla bir detayını görme şansımızın bulunmadığı modelde ışıklandırma gruplarının yapısı da şüphesiz büyük rol oynayacak. Ortada görülen ihtimaller arasında Hyundai’nin i40’a sınıf atlatma hamlesi de olabilir. Peugeot’nun 3008 ve 5008 örneğinde olduğu gibi, karşımıza D segmentinin hakkını verecek bir otomobilin çıkmaması için hiçbir neden yok. Avrupa pazarı için Hyundai’nin ihtiyaç duyduğu sedan eğilimini karşılama potansiyelini de barındıran i40, merakla beklediklerimiz listesine adını yazdırdı. Siz de yeni i40 ile ilgili düşünce ve beklentilerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.