reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’den üstü açılır SUV sürprizi

01 Mart 2016

Volkswagen’de yaşanan sert değişim rüzgarları, İsviçre’de yerini hoş bir meltem esintisine bırakıyor. Cenevre otomobil fuarında sergilenmek üzere görücüye çıkarılan T-Cross Breeze isimli konsept, Volkswagen’in yeni bir vizyonunu daha gözler önüne seriyor.

Üstü açılır bir crossover formundaki otomobil, akıllara hemen bir başka convertible Evoque’u getiriyor. Ancak Land Rover için şimdilik telaşlanacak bir durum söz konusu değil zira T-Cross Breeze seri üretime hazır bir modelden ziyade, tıpkı elektrikli BUDD-e gibi, Volkswagen’in gelecek vizyonunu göstermek için yaptığı bir hamle. Üstelik Volkswagen’in belirttiğine göre Tiguan ve Touareg modelleri de bu yeni SUV vizyonundan nasibini alacak.

Alman üreticinin mini crossover konseptine dönecek olursak, iki kapılı ve 4 kişilik oturma düzenine sahip kompakt bir SUV görüyoruz. Üretim modelinde, seçenek olarak da olsa, 4 kapılı ve 5 kişilik bir versiyon daha bekleniyor. Kaslı gövdesinde barındırdığı dev jantları, kısık LED farları tasarımı, geniş tampon korumaları ve iri sis farlarıyla dikkat çeken T-Cross Breeze, gösterişli iç mekanında ise dokunmatik ve harekete duyarlı bilgi-eğlence sistemleriyle geleceğe göz kırpıyor.

Kaputunun altındaki turbo beslemeye sahip 1,0 litre hacimli motoruyla 110 beygir ve 175 Nm tork üretebilen otomobilin 0-100 km/s hızlanmasını 10,3 saniyede tamamlayabileceği belirtiliyor. Maksimum hızı 190 km/s ile sınırlandırılan otomobilin yakın zamanda seri üretime geçmesi beklenmiyor.

VİDEO

YORUMLAR