reklamı kapat

POPÜLER

Volvo

Volvo’dan dünyada bir ilk: “otomobilsiz” otomobil fuarı standı [Video]

Yaklaşmakta olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda damga vurmaya hazırlanan Volvo, eşi benzeri olmayan bir girişimle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Kasım ayının son günleriyle birlikte misafirlerini ağırlayacak olan Los Angeles Otomobil Fuarı, bu yıl bir dünya ilke sahne olmaya hazırlanıyor. Organizasyonun önemli katılımcıları kademeli olarak modelleriyle ilgili detaylar paylaşmaya devam ederken, Volvo cephesinden gelen hamle işleri çok farklı bir noktaya götürecek gibi görünüyor. Bir otomobil fuarında otomobil tanıtmayacağını açıklayan şirket bunun yerine, bir otomobilin ne olabileceğini yeniden tanımlayan, vizyonunu tanıtacak. Volvo’nun burada yansıtmak istediği temel noktaysa otomobil endüstrisinin ve kullanıcıların değişen beklentileri. Fuarı ziyaret edecekler yeni modeller yerine Volvo standında basit ama şaşırtıcı bir cümle görecekler: “Bu bir otomobil değil”.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Farklı hizmetler odakta

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Volvo Cars Ürün Stratejisinden Sorumlu Marten Levenstam; “Automobility LA fuarını düzenleyen organizatörler aradıklarında endüstrimizi etkileyen değişimin farkına vardılar. Farkında olduğumuzu ve otomobillerin geleceği hakkında konuşmaya başladığımızı göstermek istiyoruz. Yani şova bir konsept otomobil getirmek yerine, bir otomobil konseptinden bahsediyoruz. Bu sene “Şovun otomobili” (Car of the Show) ödülünü kazanmayacağız, ancak sorun değil. Çünkü bu bir otomobil gösterisi değil” diyerek, ek olarak araç içi teslimat, otomobil paylaşımı, Volvo 360c concept ile tanıtılan otonom sürüş vizyonu ve otomobil abonelik servisi Care by Volvo gibi bağlantı hizmetleriyle ilgili bir dizi interaktif sunumun gerçekleştirileceğini belirtti.