reklamı kapat

POPÜLER

VR gözlükleri için geliştirilmiş en korkunç oyun [Video]

Sanal gerçeklik gözlükleri bir bir gelişimini tamamlayıp piyasaya çıkmaya hazır hale gelirken aynı şekilde sanal gerçeklik içerikleri için de bir hızlanma söz konusu. Kıytırık VR oyunları ve demoları nihayet yerini “gerçek” VR deneyimi yaşatacak içeriklere bırakmaya başladı. Phosphor Games Studio‘nun geliştirdiği oyun da onların arasında en başlarda yerini alacak gibi görünüyor.

Brookhaven Experiment isimli oyun, sanal hayatta yaşam mücadelesi verirken “gerçek” hayatta korkutmayı hedefliyor. 1 dakikalık tanıtım videosunda bile bunu nispeten başaran oyun, VR gözlüğü takılı halde başınızı çevirecek hiçbir boşluk olmadığı bir ortamda oynayınca neler yapacak, gerçekten merak konusu. Oyunun amacı gayet basit. FPS şeklinde geliştirilen oyunda karşımıza çıkan yaratıkları öldürüp hayatta kalmaya çalışıyoruz. Ancak söz konusu sanal gerçeklik olunca, aradığımız ilk şey senaryo değil gerçekçilik. Brookhaven Experiment da bunu fazlasıyla karşılayacak gibi. Hemen aşağıdaki videodan bunun bir örneğini görebilirsiniz.


HTC Vive için geliştirilen oyun, Tayvanlı şirketin VR gözlüğü piyasaya çıkar çıkmaz oynamaya hazır olacak. Cihazı henüz piyasaya çıkmadan satın alanlar pişman olmayacak gibi görünüyor.