reklamı kapat

POPÜLER

watchOS 8
watchOS 8
watchOS 8

watchOS 8 hakkında bilinmesi gerekenler [Konsept]

watchOS 7‘nin yayınlanmasının ardından watchOS 8 ile ilgili konsept bir çalışma ortaya çıktı. Bu yılın haziran ayında tanıtılması beklenen yeni güncellemeyle birlikte Apple Watch kullanıcıları yeni özelliklere kavuşacak. 9to5Mac internet sayfası watchOS 8’de olmasını beklediği özellikleri paylaştı.

Apple Watch’un bağımsız bir sağlık cihazı olması için Sağlık uygulamasının watchOS’e eklenmesi gerektiğini belirten 9to5Mac, sağlık uygulaması üzerinden geçmişteki bilgilerine ulaşabileceğini söylüyor.Şu anda bu işlemler akıllı telefonlar üzerinden sağlanıyor.  Apple’ın watchOS 8 ile birlikte Güneş ve Astronomiyle ilgili daha detaylı bilgilere ulaşılabilmesi için uygulamaların eklenebileceği söz ediliyor. Kullanıcılar Güneş için geliştirilen uygulamayla güneşin yerini kolaya görebilecekleri ifade ediliyor. Astronomi uygulaması üzerinden ise Ay evresinin ve dünyanın konumunun görüntülenebileceği söz ediliyor. iOS 14’te karşımıza çıkan widget’lardaki yeniliğin bir benzerinin watchOS 8’de görmemiz muhtemel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WatchOS 8 yeni saat arayüzleriyle geliyor

Yeni saat arayüzleri de güncellemede beklenen diğer yeniliklerden biri. Apple TV+ platformunda sevilen dizi ve filmlerdeki karakterlerin yüzlerinin watchOS 8’de karşımıza çıkacağı söyleniyor. Güncellemede yeni bir yürüyüş uygulamasının da olabileceği iddia ediliyor. Yeni yürüyüş uygulamasıyla kullanıcılar ziyaret ettikleri parkurlar ve yerler hakkında bilgi sahibi olabilir. Kullanıcılar bununla birlikte yürüşleri sırasında konumlarını da takip edebileceği söyleniyor. Güncellemeyle ilgili tüm detaylar bu yılın haziran ayında gerçekleşmesi beklenen Dünya Geliştiriciler Konferansı‘nda açıklanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?